در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
سایت ایستگاه 3با تمامی امکانات ازقبیل اپلیکشن اندروید،ارسال آگهی ها در تلگرام وبازدهی بهترنسبت به قبل راه اندازی شده که به همین مناسبت وحلول ماه رجب المرجب جهت استفاده ازآگهی های ویژه و... 10درصد تخفیف برای کلیه کاربران ایستگاه 3بمدت 3روز لحاظ گردیده است.جهت استفاده از کدلطفا درپنل کاربری خود به مدیرسایت پیام دهید.لطفا توجه کنید تا اطلاع ثانوی بدلیل هزینه وامنیت سایت،امکان ثبت آگهی رایگان وجود ندارد وبجای آن میتوانید از آگهی اقتصادی که بازدهی خوبی را به همراه دارد استفاده نمایید.باتشکر وسپاس فروان

ایستگاه|آگهی|ثبت آگهی| درج آگهی| در سایت ایستگاه3

هنگام دروغ گفتن چه اتفاقی در مغز رخ می‌دهد؟

چهارشنبه ۱۲ آبان ۹۵ علمی
  • تصویر شماره هنگام دروغ گفتن چه اتفاقی در مغز رخ می‌دهد؟

به گزارش ایسنا به نقل از واشنگتن پست، نتایج یک پژوهش جدید نشان می‌دهد که هرچه انسان تمرین بیشتری برای دروغ گویی داشته باشد، انجام این کار هر بار نسبت به دفعه قبل برایش آسان تر می‌شود.

محققان در کالج دانشگاهی لندن و دانشگاه دوک در جدیدترین مقاله خود در زمینه دروغ گویی، نشان داده‌اند که تکرار دروغ‌های کوچک، احساسات منفی در ارتباط با دروغ گفتن را تضعیف کرده و همین امر منجر به دروغ‌های بزرگتر می‌شود.

 محققان این پژوهش طی انجام یک آزمایش از مغز ۸۰ شرکت کننده، اسکن FMRI تهیه کردند.

این اسکن زمانی انجام شد که این شرکت کنندگان مشغول انجام کارهای مختلف بودند.

این دانشمندان با تمرکز توجه خود بر آمیگدال، که با احساسات، رفتار عاطفی و انگیزه ارتباط دارد، کشف کردند زمانی که افراد برای حفظ منافع خود دروغ می‌گویند، فعالیت آمیگدال کمتر می‌شود.

 به عبارت دیگر، هر چه دروغگویی در افراد بیشتر باشد، احساس تردید در مورد گفتن دروغ در آنها بیشتر از بین می رود وتکرار اعمال منفی از احساس پشیمانی و احساس گناه می‌کاهد.

اما چیزی که بسیار هیجان انگیز و شگفتی آور است، مسئله‌ای است که محققان درباره صداقت کشف کرده اند.

سال گذشته محققان آزمایش شبیه آزمایش بالا را انجام دادند اما به جای اسکن مغز افراد، از آنها گروهی از سوالات مختلف در مورد شخصیت، شغل، تحصیلات و حتی ضریب هوشی آنها پرسیده شد و نتایج پژوهش نشان داد که هرچه صداقت افراد بیشتر باشد، آنها از هوش بیشتری برخوردار هستند.

دلیل این امر این است که افراد باهوش دارای قدرت تجزیه و تحلیل بیشتری بوده و آینده دروغگویی را در ذهن خود مورد بررسی قرار می‌دهند و نسبت به دیگران بیشتر قادرند تا پیامدهای منفی بالقوه دروغ گفتن را در نظر بگیرند.

به گفته داستایوفسکی نویسنده روسی:"هیچ چیز در این جهان سخت تر از گفتن حقیقت نیست".

  ثبت آگهی