در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...

ایستگاه|آگهی|ثبت آگهی| درج آگهی| در سایت ایستگاه3

تعمیر ماشین ظرفشویی آاگ

جمعه ۹ آبان ۹۹ رپورتاژخبری

شما با مطالعه این مقاله می توانید به تنهایی جاروبرقی خود را تعمیر نمایید. و در صورت نیاز به متخصصین تعمیرات جاروبرقی آاگ مراجعه کنید و از آنها در این زمینه مشاوره بگیرید.
هدف اصلی این مقاله بالا بردن سطح اطلاعات شما در زمینه تعمیر و عیب یابی جاروبرقی است.
زمانیکه شما متوجه شدید که کلید قطع و وصل دستگاه دچار خرابی شده است با استفاده از یک اهم متر می توانید از سالم بودن و یا نبودن آن اطمینان حاصل نمایید. و در صورت خرابی آن را تعویض کنید.
ممکن است پس از گذشت مدتی متوجه شوید که زغال های موتور کثیف است و هوا نمی تواند در آن جریان داشته باشد که برای رفع آن  باید با استفاده از تینر و سمباده نرم یه آرامی روی تیغه های  و سطح زغال ها را پاک کنید. یا ممکن است که زغال های موتور دچار مشکل شده باشد که این زغال ها ممکن است به مرور زمان فرسوده و یا آسیب دیده باشد که در این صورت باید آن را تعویض کنید.
کاهش قدرت مکش دستگاه:
پر بودن کیسه که در این صورت باتوجه به نوع کیسه مصرفی باید آن را تعویض و یا خالی نمایید.
کثیف بودن فیلتر دستگاه که این فیلترها معمولا از جنس پارچه و یا اسفنج فشرده می باشد و به آسانی می توان آن را تمیز نمود.
گرفتگی شیلنگ رابط: هنگامی که شیلنگ رابط دستگاه دچار گرفتگی شود، دستگاه مکش نخواهد داشت  و به خوبی نمی تواند گرد و غبار را تمیز نماید.

ایجاد سروصدای ناهنجار و بلند: شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که در هنگام کار به یک باره متوجه سر و صدا غیرعادی دستگاهتان شوید که این امر می تواند از شل بودن پروانه های دستگاه و یا خراب بودن یاتاقان نشات بگیرد. که در صورت شل بودن پیچ باید آن را سفت نمایید و اگر آرمیچر دچار مشکل شده باشد باید به فکر تعویض آن باشید.از عوامل دیگر آن می توان به خرابی بلبرینگ نیز مرتبط باشد.
لرزش دستگاه هنگام کار می تواند از خراب یا شل بودن نگه دارنده های لاستیکی موتور باشد.
خاموش شدن ناگهانی دستگاه: در این مواقع این امکان وجود دارد که مشکلی در سیم کشی به وجود آمده باشد. برخی از جاروبرقی ها دارای سنسوری است که پس از گذشت مدتی سبب خاموش شدن جاروبرقی می شود. و این سنسورها برای حفظ کیفیت جاروبرقی ها بسیار ضروری می باشد.
البته شما می توانید با رعایت نکات زیر دیگر نیاز به تعمیر و یا تعویض جاروبرقی نداشته باشید:
- قبل از خرید و انتخاب جاروبرقی باید به میزان تحرک و انعطاف پذیری دستگاه توجه نمایید
- باید به قد و اندازه دسته جاروبرقی توجه نمایید تا بتوانید آن را متناسب با قد خود تنظیم نمایید.
- باید به توانیی ها و کارکرد دستگاه توجه نمایید و دستگاهی را تهیه نمایید تا بتوان به راحتی تمام زوایا و گوشه و کنار پاکسازی نمایید.
- برخی از جاروبرقی ها دارای قابلیت جمع آوری آب از روی سرامیک ها هستند که این قابلیت بسیار قابل توجه است. باید این نکته را در نظر داشته باشید که دستگاه هایی که قابلیت جمع آوری آب را ندارند برای تممیز کردن مایعات مناسب نیستند و انجام این کار باعث آسیب رسیدن به موتور دستگاه می شود.
- هر زمان که متوجه تغییری در دستگاه خود شدید بهتر است که به آن توجه نمایید و از یک متخصص در این زمینه مشاوره بگیرید.
- بهتر است از کیسه های پاکتی و یک بار مصرف استفاده نمایید و پس از هر بار استفاده آن را تعویض نمایید.
- باید هر چند وقت یبک بار فیلترهای جاروبرقی را تمیز و بررسی نمایید تا از سالم بودن آن مطمئن شوید. زمانیکه فیلترها را تمیز نکنید، قدرت مکش دستگاه کاهش خواهد یافت ودر نهایت باعث آسیب رسیدن به موتور می شود.
- باید هر 10دقیقه به دستگاه استراحت دهید و مجددا آن را روشن نمایید.
- هرگز از جاروبرقی برای تمیز کردن و جمع آوری زباله های تر، ته سیگار، اشیا تیز استفاده نکنید.
 

ماشین ظرفشویی از آن دسته لوازم های خانگی است که شاید ضرورت استفاده از آن خیلی به چشم نیاید. اما امروزه با توجه به امکاناتی که به آن دست یافته است، استفاده از آن بسیار متداول تر شده. این دستگاه قیمت نسبتا بالایی دارد و بیشتر برای افراد پرجمعیت و مکان های شلوغ کاربرد دارد. پس قبل از خرید این دستگاه بهتر است که به خوبی آن را مورد مطالعه و بررسی قرار دهید.
 از رایج ترین مشکلات ماشین ظرفشویی می توان به روشن نشدن دستگاه، دستگاه ظروف به خوبی تمیز نمی کند، درب دستگاه باز نمی شود، نشتی آب، عدم آبگیری، عدم تخلیه آب و... اشاره کرد. شما می توانید تعمیر ماشین ظرفشویی آاگ را به کارشناسان فنای آاگ بسپارید. و هزینه تعمیرات بستگی به نوع قطعات خرابی و مدل دستگاهتان دارد.

آشنایی با برخی از کدهای خطا ماشین لباسشویی آاگ:
کد خطا  : i30 , AL4 , C3 به این معنی است که آب در محلی نشتی پیدا کرده است و در قسمت زیرین دستگاه آب ته نشین شده است.
برای رفع این خطال باید ابتدا آب را ببندید و به دنبال محل نشتی باشید.
کد خطا : iC0 , i40 , i50 این کدها دارای معنا ومفهوم متفاوتی است. و باید در صورت بروز آنها با کارشناسان تعمیر ماشین لباسشویی آاگ تماس حاصل فرمایید.
کد خطا BIO : بروز این خطا می تواند براثر فعال شدن قفل کودک باشد. و. برای رفع آن باید به صورت همزمان دکمه های  short,  pre rinse را فشار دهید.
کد خطا  C0 : خطایی در هنگام ارتباط با سایر اجزا صورت گرفته است. و باید برای رفع آن دسته سیم ها مورد بررسی قرار بگیرد.
کد خطا  C1 : مشکلی در ورود آب به محفظه به وجود آمده است. که باید لوله ورودی مورد بررسی قرار گیرد.
کد خطا  C2 : مشکلی در پمپ تخلیه به وجود آمده است که در این صورت باید به کارشناسان این حوزه مراجعه نمایید.
کد خطا  i10 : مشکل در سیستم ورود آب است که باید برای رفع آن شیر آب و لوله ورودی را از نظر قطعی و انسداد مورد بررسی قرار دهید.
کد خطا  i20 : مشکلی در سیستم خروجی آب به وجود آمده است. برای بررسی آن باید بررسی نمایید که آیا پمپ تخلیه سوخته است یا خیر که در صورت سوختگی باید آن را تعویض نمایید. و پمپ را از نظر اختلالات سنسوری والکترونکی مورد بررسی قرار دهید.
کد خطا  i30 , i40 : ممکن است مشکل از نشتی آب و یا هیدرواستات باشد که باید ابتدا بدنه دستگاه را مورد بررسی قرار دهید.
کد خطا  i50 : مشکل پیش آمده می تواند از هیت پمپ باشد که باید موتور هیت پمپ مورد بررسی قرار گیرد.
آشنایی و آگاهی از این کدهای خطا برای کاربرانی که ماشین لباسشویی آاگ را دارند الزامی می باشد.
 

سایت بکوریتی ( خرید بک لینک و رپورتاژ آگهی ) پلتفرمی برای دسترسی به وب سایت های با کیفیت و با اتوریتی بالا همچون سایت ما می باشد.

  ثبت آگهی