کاربران سابق ایستگاه 3 جهت مدیریت آگهی های خود به سایت ایست نیاز مراجعه فرمایند(istniaz.ir)---تعرفه های آگهی ویژه:آگهی 8ستاره یکماهه:فقط12000تومان-آگهی 7ستاره یکماهه:فقط10000تومان-آگهی 6ستاره یکماهه:فقط8000تومان-آگهی 5ستاره یکماهه فقط 7000تومان- آگهی 4ستاره یکماهه فقط6000تومان-آگهی 3ستاره یکماهه فقط5000تومان آگهی2 ستاره یکماهه فقط4000تومان-آگهی 1ستاره یکماهه فقط3000تومان ---لطفا از ثبت آگهی های تکراری خودداری فرمایید درصورت مشاهده آگهی شما حذف خواهد شد

درج آگهی رایگان در وبسایت ایستگاه3

پلی الومینیوم کلراید.سولفات الومینیوم.سولفات مس

 

پلی الومینیوم کلراید.سولفات الومینیوم.سولفات مس

آگهی رایگان
 •   phone
 • email
 •    تهران تهران
 • برای کسب و کار متفرقه
 • 29 بازدید
 • تاریخ ثبت آگهی : ۱۳۹۵/۱۰/۰۷
 • آخرین بروز رسانی : ۱۳۹۵/۱۰/۱۹
 • بزرگراه رسالت نرسیده به بزرگراه باقری پلاک75 واحد12

سولفات مس:

 

ماده ی که در اصل از خانواده نمکهاست. شکل بی آب سولفات مس، پودر سبز کم رنگ یا سفید مایل به خاکستری است؛ در حالی که مس سولفات پنج آبه که رایج‌ترین شکل این ماده است، به رنگ آبی روشن است. مس سولفات به همراه واکنش حرارت زا در آب حل می‌شود و ترکیب مایع به دست می‌دهد که هندسه مولکولی هشت سطحی و خاصیت پارامغناطیسی دارد.

شرکت کنترل آب به عنوان یکی از عوامل فروش این محصولات در ایران و کشورهای دیگر به عنوان یکی از شناخته شده ترین شرکتهای است که این محصول را با درصد خلوص کاملا درست و بالا در اختیار مصرف کنندگان خود قرار می دهد.

 

 

پلی آلومینیوم کلراید

فرایند انعقاد از جایگاه ویژه ای در فرایند تصفیه برخوردار است. سولفات آلومینیوم (آلوم) و کلرو فریک متداول ترین منعقد کننده های اولیه (Primary Coagulant) مورد استفاده در تصفیه آب به منظور حذف کدورت می باشند.

در سالهای اخیر، پلی آلومینیوم کلراید (Poly Aluminium Chloride) – که به اختصار PAC نامیده می شود-  به طور گسترده ای به عنوان جایگزینی برای دو منعقد کننده قدیمی سولفات آلومینیوم و کلروفریک مورد استفاده قرار گرفته است. در حال حاضر پلی آلومینیوم کلراید (پَک) در کشورهایی نظیرآمریکا، کانادا، چین، ایتالیا، فرانسه و انگلستان به یکی از رایجترین منعقد کننده های مورد استفاده در تصفیه آب تبدیل شده است. در ایران نیز بسیاری از صنایع این ماده را به عنوان جایگزین منعقد کننده های قدیمی مورد استفاده قرار داده اند؛

شیمی:

پلی آلومینیوم کلراید یا آلومینیوم کلراید هیدراته از لحاظ ترکیب یک پلیمر معدنی است که مونومر آن یک کمپلکس دو هسته ای از آلومینیوم می باشد.

این ماده به فرمول Al2(OH)n Cl6-n.YH2O]z]از واکنش هیدروکسید آلومینیوم و اسید کلریدریک بدست می آید:

 
2Al(OH)3+n HCl = Al2(OH)nCl6-n + H2O

مقدار Z بین 12 تا 18 معتبر است؛ اما برای یک فرمولاسیون مفید در 95%ترکیب، Z=15 می اشد. با چنین فرمولاسیونی میزان Al2O3 بین 26% تا 36% بدست می آید و در حالت ایده آل برابر 30% است.

پلی آلومینیوم کلراید به دو صورت جامد و مایع ارائه می گردد. پلی آلومینیم کلراید جامد بصورت پودر یا کریستال بوده و رنگ آن از سفید شیری تا زرد پررنگ در گریدهای مختلف می باشد.

مکانیزم عملکرد:

عملکرد منعقد کننده های قدیمی ناپایدارسازی است که از طریق فشردگی لایه مضاعف الکتریکی در اطراف ذره کلوئیدی انجام می شود. در حالی که، پلی آلومینیوم کلراید عملیات ناپایدارسازی را از طریق جذب در سطح ذره کلوئیدی و ایجاد پلهای اتصالی ذره- پلیمر-ذره، انجام می دهد. این مکانیزم موجب افزایش سرعت ناپایدارسازی ذره ای و در نتیجه رشد سریعتر ذرات و نهایتا بهبود جداسازی می گردد.  

کاربرد ها:

موارد اصلی کاربرد پک (PAC) در زمینه های زیر می باشد :

1-  تصفیه آب آشامیدنی

2- تصفیه فاضلاب و پساب کارخانه های شیمیایی و صنایع نفت و پتروشیمی

3- تصفیه فاضلاب های شهری

4- تصفیه فاضلاب و پساب کشاورزی

5- استفاده در صنایع کاغذ سازی و سلولزی

6- استفاده در صنایع نساجی، چرم و پوست

مزایا:

مزایای متعدد  PAC موجب افزایش مصرف آن در تصفیه آب شده است. برخی مزایای این منعقدکننده عبارتند از :

- محدوده عمل وسیع pH

-  کاهش کمتر pH آب (نسبت به دیگر منعقد کننده ها)

PAC در آب هیدراته می شود و در نتیجه در مقایسه با سولفات آلومینیوم و
کلروفریک pH آب را به مقدار فوق العلاده کمتری کاهش می دهد. در نتیجه
مزایای زیر را فراهم می سازد :

الف – عدم تغییر بافت شیمیایی آب (بهداشت مناسبتر)

ب – عدم نیاز به افزودنیهای تنظیم pH مانند آهک  ( بهداشت مناسب تر ، اقتصاد بهتر )

ج – حفظ تجهیزات پایین دستی در مقابل کاهش pH ( جلوگیری از خوردگی تاسیسات )

         

***   کاهش pH در مورد آبهایی که از قلیایت پایین تری برخوردارند مهمتر است.***

 

- حساسیت کمتر نسبت به حرارت

با توجه به حلالیت بالای PAC و گرمازابودن انحلال آن در آب، محدودیتی برای انعقاد در دماهای پایین وجود ندارد.

- باقی گذاشتن باقیمانده کمتر نسبت به دیگر منعقد کننده ها

میزان یونهای محلول آلومینیوم حاصل از PAC نسبت به سولفات الومینیوم و کلروفریک کمتر است.      

***   مقادیر غیر مجاز املاح آلومینیوم منجر به ابتلا به بیماری آلزایمر می گردند.***

 

- کاهش حجم لجن تولیدی و سهولت آبگیری لجن ( نسبت به دیگر منعقد کننده ها )

- مقدار مصرف کمتر جهت کاهش کدورت به مقدار مشخص   

 

 با توجه به میزان مصرف کمتر در شرایط یکسان از قبیل کدورت اولیه میزان مواد معلق و ... استفاده از PAC از نظر هزینه نهایی اقتصادی تر است.

 

از عمده مصارف سولفات مس(کات کبود) در کشاورزی و صنعت می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 1. سولفات مس، در تولید رنگ‌های آبی و سبز، در رنگرزی پارچه‌های نخی و ابریشمی، معادن، آبکاری، ساخت مرکب برای ورق‌های حلبی، رنگ مو، تولید سموم قارچ کش و باکتری کش، حفاظت چوب و تراورس، رنگرزی چرم، باطری سازی، گراور سازی، از بین بردن خزه در استخرها، مکمل غذای دام وطیور، تولید شعله سبز در مواد آتش بازی مورد استفاده است. معمولاً در صنایع مختلف از سولفات مس که فاقد اسید نیتریک باشد، استفاده می‌شود.
 2. استفاده از سولفات مس به مقدار ۵۰۰ppm در آب آشامیدنی ماکیان برای کنترل آسپرژیلوز و کاندیدیاز و درماتیت گانگرنی توصیه شده است.
 3. سولفات مس اغلب برای تهیه کاتالیست‌ها برای چندین واکنش در بسیاری از صنایع استفاده می‌شود.
 4. فرم بدون آب مس سولفات بسیاری از فرایندها مانند جابه جایی در سنتزهای آلی را کاتالیز می‌کند.
 5. در خالص سازی گازها برای برداشتن هیدروژن کلرید و هیدروژن سولفید استفاده می‌شود.
 6. کاربرد سولفات مس در تهیه رنگرز میانی و کاتالیز سنتز ترکیب دی آزو ورنگ خوردن پتالوسیانین بسیار متداول است.
 7. سولفات مس در آبکاری به عنوان الکترولیت استفاده می‌شود و همچنین در واکنش‌های رسوبی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 8. به عنوان یک ماده افزایشی در چسب‌ها استفاده می‌شود.
 9. سولفات مس به عنوان یک ماده رنگ دهنده برای شیشه، چسب و سرامیک استفاده می‌شود.
 10. سولفات مس هم چنین در بسیاری از رشته‌های شیمی برای انجام واکنش‌های متنوع استفاده می‌شود.
 11. سولفات مس در کشاورزی به مقدار زیادی مصرف می‌شود که برخی از این موارد در ذیل ارائه می‌شود.
 12. سولفات مس پنج آبه به طور متداول به عنوان قارچ کش برای کنترل بیماری های باکتریایی و بیماری‌های قارچی محصولات، میوه‌ها و سبزی‌ها مانند زنگ گیاه، لکه برداشتن برگ ها، آفت‌ها وزخم پوست سیب استفاده می‌شود. سولفات مس در تشکیل کلروفیل و پدیده فتوسنتز دخالت دارد.
 13. سولفات مس همچنین باعث تحریک در تشکیل ویتامین A می‌شود. نقش متابولیکی مس در چندین سیستم آنزیمی مشخص شده است و همچنین نقش مهمی در بیوسنتز و فعالیت اتیلن به عنوان هورمون رسیدگی میوه‌ها داراست. فرم قابل جذب مس در خاک کاتیون دو ظرفیتی Cu+2 می‌باشد. فرایند جذب مخصوص قابلیت دسترسی مس را تحت تأثیر قرار می‌دهد، این فلز در اسیدیته بالا به سختی جذب می‌شود از اینرو استفاده از ترکیبات سولفاته در حل این مشکل مؤثر است.

 سولفات الومینیوم:

 

 

تولید سولفات آلومینیوم طی فرایندی از واکنش اسید سولفوریک و محلول آبدار حاوی آلومینا یا همان هیدروکسید آلومینیوم انجام می شود.

حدود 50% از سولفات آلومینیوم در کاغذ سازی و کارتون سازی و مقواسازی استفاده می شود. همچنین از سولفات آلومینیوم به دلیل سه ظرفیتی بودن یون آلومینیوم و توانایی بالای آن در انعقاد و لخته سازی ذرات کلوئیدی، در تصفیه ی آب و فاضلاب استفاده می شود. 

 فروش سولفات آلومینیوم برای مصارف داخلی به صورت بسته بندی کیسه25 و 40 کیلوگرمی قرار دارد و برای امور صادراتی در کیسه جامبو بگ یک تنی و یا کمتر ارائه می گردد که بنا به درخواست برروی پالت قرار گرفته و سلفون پیچی میشود.سولفات آلومینیوم در اثر گرما از خود شیرابه ای تولید می نماید که موجب به هم چسبیدگی ذرات آن می شود به همین دلیل در هنگام حمل و انبار داری باید در شرایط خنک نگهداری شود.

شرکت کنترل آب همواره آماده است آنالیز سولفات آلومینیوم مورد نظز مشتری را در اختیار مشتریان گرامی خود قرار دهد،و همچنین این شرکت توانایی عرضه این محصول با مش بندی های مختلف را دارا می باشد

آدرس مشاهده آگهی :

http://istgah3.ir/ads/598/-پلی-الومینیوم-کلرایدسولفات-الومینیومسولفات-مس.html
ثبت آگهی رایگان