اتفاق تاریخی در هانگژو، رای ورزشکاران کمیته را ساخت – جزئیات خبر

0 19

اتفاق تاریخی در هانگژو، رای ورزشکاران کمیته را ساخت – جزئیات خبر


کد خبر : 1970904 |
15 مهر 1402 ساعت 15:01 |
3.6K بازدید |

0
دیدگاه

روش جدید برای انتخاب 9 عضو کمیته؛


شورای المپیک آسیا (OCA) 9 عضو کمیته ورزشکاران را از طریق رای گیری از ورزشکاران برای اولین بار انتخاب کرد.

اتفاق تاریخی در هانگژو، رای ورزشکاران کمیته را ساخت

به گزارش “ورزش‌سه”، در سالن مرکزی برگزاری مسابقات در هانگژو در استان ژجیانگ، یک کنفرانس در سالن رسانه برگزار شد و از بین 26 ورزشکاری که برای کمیته ورزشکاران نامزد شده بودند، 9 نفر برای این کمیته با رای گیری انتخاب شدند.
قرار بر این بود که یک بازیکن مرد و یک بازیکن زن به نمایندگی از پنج منطقه آسیا ( شرق آسیا، آسیای جنوب شرقی، آسیای جنوبی، آسیای مرکزی و غرب آسیا) انتخاب شوند، اما از آنجایی که هیچ نامزد مردی از جنوب آسیا وجود نداشت، 9 نامزد در نهایت برای حضور در کمیته انتخاب شدند.
در شرق آسیا، لی چونهو (کاراته، هنگ کنگ) و نینگ دینگ (تنیس روی میز، چین) به ترتیب برای مردان و زنان حائز آرای لازم برای حضور در کمیته  ورزشکاران شدند.

از کره‌جنوبی شین هیون وو، یکی از اعضای کمیته ورزشکاران شورای ورزش این کشور، با نائوتو توبه (دو و میدانی، ژاپن) و یانگ کون بی (تیراندازی، تایوان) رقابت کرد، که برای رسیدن به کمیته انتخاب نشد.

1936941
اعضای جدید کمیته ورزشکاران آسیا که برای اولین مرتبه با رای ورزشکاران انتخاب شدند.

در غرب آسیا، حسین علیرضا (قایقران، عربستان سعودی) و جولیانا الصادق (تکواندو، اردن) به عضویت کمیته ورزشکاران مرد و زن درآمدند.

از آسیای جنوب شرقی، تری تای (ژیمناستیک هنری) و شاینا نگ (بولینگ، از سنگاپور) و از آسیای میانه، مردان آتایف (شنا) و ذوالهمار داشکینووا (جودو، از ترکمنستان) انتخاب شدند. در جنوب آسیا، ساینا نهوال، بدمینتون باز زن هندی انتخاب شد.

این رای گیری از هجدهم ماه گذشته آغاز شد و تا روز گذشته ادامه داشت.این اولین بار است که OCA اعضای کمیته ورزشکاران خود را از طریق برگزاری انتخابات توسط ورزشکاران انتخاب می کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.