اتفاق عجیب برای سنگین‌وزن‌های فرنگی ایران – جزئیات خبر

0 35

اتفاق عجیب برای سنگین‌وزن‌های فرنگی ایران – جزئیات خبر


کد خبر : 1951081 |
25 تیر 1402 ساعت 19:06 |
6.6K بازدید |

0
دیدگاه

دو ایرانی به فینال روز دوم مسابقات مجارستان رسیدند


در روز دوم مسابقات کشتی فرنگی رنکینگ اتحادیه جهانی در مجارستان، ایران شانس کسب دو مدال طلا و دو برنز خواهد داشت.

اتفاق عجیب برای سنگین‌وزن‌های فرنگی ایران

به گزارش “ایستگاه 3″، رقابت‌های بین المللی کشتی فرنگی جام امره پولیاک و رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی، از ظهر امروز (یکشنبه) و با برگزاری مسابقات 7 وزن دوم در شهر بوداپست مجارستان در حال برگزاری است. 
در پایان مسابقات مقدماتی دانیال سهرابی در وزن 72 کیلوگرم و امیر قاسمی منجزی در وزن 130 کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند. محمد ناقوسی در وزن 77 کیلوگرم و علی اکبر یوسفی در وزن 130 کیلوگرم نیز در دیدار رده بندی حضور دارند. 

* در وزن 72 کیلوگرم سید دانیال سهرابی در دور اول با نتیجه 6 بر صفر اوتار ابولادزه از گرجستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 3 بر 1 روبرت فریتش از مجارستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. سهرابی در این مرحله با نتیجه 8 بر 6 مقابل لونت لوای از مجارستان پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار پایانی به مصاف یولوی غنی زاده از آذربایجان می‌رود. 

* در وزن 77 کیلوگرم محمد ناقوسی در دور نخست با نتیجه 5 بر 3 مغلوب کمال بی از آمریکا شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال به گروه بازنده‌ها رفت. وی در این گروه مقابل اولدریش وارگا از چک با نتیجه 3 بر 1 پیروز شد و در دور بعد با نتیجه 8 بر صفر مقابل ساچینو داویتا از گرجستان به برتری رسید و به دیدار رده‌بندی راه یافت. ناقوسی در این دیدار با زولتان لوای از مجارستان مبارزه می‌کند. 

* در وزن 97 کیلوگرم وحید دادخواه با نتیجه 5 بر 3 مارکوس رانگینگر از اتریش را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر مغلوب جوزف راو از آمریکا شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد، از دور رقابت‌ها کنار رفت. 

* در وزن 130 کیلوگرم علی اکبر یوسفی در دور نخست با نتیجه 3 بر 1 کولتون شولتز از آمریکا را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد مقابل یاکوبی کاجایا از گرجستان با نتیجه 9 بر 5 به برتری دست یافت. یوسفی در دور سوم با توجه به مصدومیت صباح شریعتی از آذربایجان پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. امیر قاسمی منجزی دیگر نماینده کشورمان پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 1 بر 1 داریوز ویتک از مجارستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد با توجه به مصدومیت رضا کایالپ از ترکیه پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. منجزی در این مرحله با نتیجه 2 بر 2 مقابل یوسفی به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار پایانی با بکا کاندلاکی از آذربایجان مبارزه می کند. یوسفی نیز در دیدار رده بندی به مصاف داریوز ویتک از مجارستان می‌رود. 

در سنگین وزن در حالی که همه علاقه‌مندان به کشتی منتظر دو دیدار جذاب و تماشایی نمایندگان ایران برابر صباح شریعتی و رضا کایالپ بودند، به شکلی عجیب این دو کشتی گیر روی تشک حاضر نشدند و فرنگی کاران ایرانی به مرحله بعدی رسیدند. البته سایت فدراسیون کشتی، مصدومیت را دلیل غیبت این دو کشتی روی تشک عنوان کرده است، اما برخی گمانه زنی‌ها حکایت از غیبت عمدی آنها به دلیل جایگاهشان در رنکینگ جهانی و قرار گرفتن در جدول قرعه‌کشی مسابقات جهانی 2023 بلگراد دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.