تاریخی و ماندگار: این مدال نوش جان ژاپن و آسیا – جزئیات خبر

0 11

تاریخی و ماندگار: این مدال نوش جان ژاپن و آسیا – جزئیات خبر


کد خبر : 1952598 |
01 مرداد 1402 ساعت 20:55 |
142K بازدید |

90
دیدگاه

آسیا به این تیم افتخار می‌کند؛


ژاپن مزد زحمات خود را با پیروزی مقابل ایتالیا گرفت و مدال برنز لیگ ملت‌ها را از آن خود کرد.

تاریخی و ماندگار: این مدال نوش جان ژاپن و آسیا

به گزارش “ایستگاه 3″، ژاپنی‌ها تاریخ ساز شدند و با برتری سه بر دو مقابل تیم ملی ایتالیا برای اولین بار بین تیم‌های آسیایی توانستند به مدال برنز دست پیدا کند. این تیم آخرین بار در سال ۲۰۰۹ در تورنمنت قهرمانان قاره‌ها که خودشان میزبان بودند توانستند سوم شوند.

🏐ست اول: دو تیم که از دو بازی سنگین در نیمه نهایی می‌آمدند بازهم با همان ترکیب دیدارهای قبلی پا به میدان گذاشتند، بازی با اشتباهات فراوان دو تیم آغاز شد ولی در نهایت این ژاپنی‌ها بودند که با سرویس‌های دیدنی کنتو میائورا و ایشیکاوا ست اول را با نتیجه ۲۵ بر ۱۸ پیروز شدند.

🏐ست دوم: شاهکار ژاپنی‌ها در حالی که ست دوم با قدرت‌نمایی ایتالیایی‌ها آغاز شد و آنها توانستند چهار امتیاز فاصله بیندازند ولی ژاپنی‌ها بازهم با سرویس‌های خوب و‌ توپ‌گیری‌های فوق‌العاده به بازی برگشتند، اوج و شاهکار ژاپن جایی بود که ایتالیا ۲۳ بر ۲۲ جلو بود و کنتو میائورا پشت خط سرویس رفت، او توانست با سرویس‌های دیدنی ورق را برگرداند و در اوج حیرت بازیکنان ژاپن نتیجه را ۲۵ بر ۲۳ پیروز شوند تا در آستانه سومی لیگ ملت‌های والیبال قرار بگیرند.

1901183

🏐ست سوم: در  این ست و اوایل آن ژاپنی‌ها دو امتیاز جلو افتادند تا همه فکر کنند کار تمام شده ولی سرویس دیدنی سیمونه جیانلی و الکساندر میکیلیتو ورق را برگرداند تا آنها ست سوم را با نتیجه ۲۵ بر ۱۷ از آن خود کنند تا کار به ست چهارم کشیده شود.

🏐ست چهارم: باز هم با آغاز خوب ژاپن با سرویس‌های کنتو میائورا همراه بود ولی با وقت استراحت خوب فردیناندو دی‌جورجی همراه با آنالیز عالی و هم‌چنین سرویس‌های هدف دار‌ باعث شد ایتالیا ست چهارم را با نتیجه ۲۵ بر ۱۷ پیروز شود و کار برای کسب مدال برنز به ست سرنوشت ساز پنجم کشیده شود.

1900062

ژاپنست پنجم: تاریخ‌سازی ژاپنی‌ها
ژاپن بر خلاف دو ست قبل از همان اول بازی را جدی و قدرتمند آغاز کرد و توانست در ست پنجم معروف به ست شکن با یک بازی بی‌نقص تیم ایتالیا قهرمان جهان و اروپا را با نتیجه ۱۵ بر ۹ شکست دهد و مقام سومی را برای اولین در بین آسیایی‌ها به دست بیاورد و مدال برنز کسب کند و در رنکینگ جهانی در رتبه پنجم قرار بگیرد.

بی‌شک این بازیکنان ژاپن با بازی‌های ماندگارشان نام خود را در تاریخ والیبال ژاپن و جهان ثبت کردند و ایتالیا نیز علی‌رغم بازی استثنایی در یک چهارم در نیمه‌نهایی و رده‌بندی، سایه‌ای از ایتالیای همیشگی بودند و عنوان چهارمی را به دست آورد.

1901184

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.