تساوی ارزشمند نوجوانان ایران مقابل نایب قهرمان اروپا – جزئیات خبر

0 12

تساوی ارزشمند نوجوانان ایران مقابل نایب قهرمان اروپا – جزئیات خبر


کد خبر : 1954613 |
11 مرداد 1402 ساعت 23:15 |
7.8K بازدید |

4
دیدگاه

هندبال قهرمانی نوجوانان جهان


نوجوانان هندبال ایران در اولین گامشان در مسابقات قهرمانی جهان مقابل سوئد، نایب قهرمان اروپا و تیم سوم جهان، به یک تساوی ارزشمند رسیدند.

تساوی ارزشمند نوجوانان ایران مقابل نایب قهرمان اروپا

به گزارش “ایستگاه 3” و به نقل از روابط عمومی فدراسیون هندبال، تیم هندبال نوجوانان پسر کشورمان در نخستین دیدار خود در دهمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی نوجوانان پسر جهان با قضاوت کوبل داوری مجارستانی مقابل نایب قهرمان اروپا به میدان رفت که این بازی در پایان به نتیجه مساوی 26 – 26 انجامید.

ملی‌پوشان کشورمان نیمه نخست این دیدار را بسیار خوب آغاز کردند و توانستند با یک زنجیره دفاعی خوب تا اواسط این‌ نیمه پا به پای سوئد پیش بروند، هرچند این زنجیره با مهاجمان قدرتمند حریف شکسته شد و این ‌نیمه با برتری سه امتیازی سوئد و نتیجه 9 بر 12 به پایان رسید.

چهره درخشان این نیمه امیرعباس زارعی دروازه‌بان تیم‌ملی ایران بود که بارها با عملکرد فوق‌العاده خود مانع گلزنی مهاجمان حریف شد.

شاگردان مجید رحیمی‌زاده در نیمه دوم بسیار خوب ظاهر شدند و توانستند با زدن دو گل اختلاف امتیاز را به یک برسانند. سرعت بازی در این نیمه بیشتر شد و هر دو تیم سعی می‌کردند اختلاف امتیاز را به سود خود بیشتر کنند و اگر کم‌دقتی مهاجمان ایران در ضدحملات نبود ملی‌پوشان می‌توانستند به راحتی برابر حریف به برتری برسند.

انگیزه بالای بازیکنان ایران در ادامه اختلاف را تا یک دقیقه تا پایان بازی با یک رساند تا یک دقیقه پایانی با هیجان دو طرف دنبال شود. سپس نوجوانان هندبالیست کشورمان بازی را به تساوی کشاندند تا این نتیجه مقابل نایب قهرمان اروپا تا پایان بازی حفظ شود و شاگردان رحیمی‌زاده در نخستین دیدار خود با یک عملکرد فوق‌العاده و درخشان به یک تساوی ارزشمند برسند. 

نکته قابل توجه این نیمه کارت قرمز داور مجار به امیرعلی یوسفی در دقیقه 50 بود. 

ملی‌پوشان نوجوان کشورمان فردا (پنجشنبه، 12 مرداد) و از ساعت 20:30 به مصاف جزایر فارو می‌روند. 

تیم هندبال نوجوانان پسر کشورمان در دهمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی نوجوانان پسر جهان در گروه H با تیم‌های سوئد، جزایر فارو و بروندی همگروه است. 

دهمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی نوجوانان پسر جهان از 11 تا 22 مرداد به میزبانی کرواسی برگزار می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.