تمیمی: غیبت اسکندری در انتخابات تبعات بدی دارد – جزئیات خبر

0 12

تمیمی: غیبت اسکندری در انتخابات تبعات بدی دارد – جزئیات خبر


کد خبر : 1952096 |
30 تیر 1402 ساعت 16:33 |
395 بازدید |

0
دیدگاه


رئیس هیئت بیلیارد تهران گفت: در نامه‌های مجامع بین المللی به مسئولان ورزش کشور به صراحت اعلام شده که انتخابات طبق قانون برگزار نشود تعلیق و جریمه خواهیم شد.

تمیمی: غیبت اسکندری در انتخابات تبعات بدی دارد

به گزارش “ایستگاه 3” میثم تمیمی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، در خصوص انتخابات فدارسیون بولینگ و بیلیارد و اتفاقات آن اظهار داشت: انتخابات فدراسیون بولینگ و بیلیارد قرار بود در زمان برگزاری مسابقات آسیایی انجام شود اما به دلیل اینکه استعلام یکی از کاندیداها (اسکندری) نیامد، به همین دلیل انتخابات به هفته بعد آن موکول شد. در هفته بعد آن هم مجمع انتخاباتی با توجه به اینکه با 40 دقیقه تأخیر برگزار شد، اتفاقات زیادی داشت و این اتفاقات هم این بود که قبل از شروع مجمع انتخاباتی از وزارت ورزش با اسکندری تماس گرفتند و گفتند می‌تواند در انتخابات شرکت کند، اما چند دقیقه قبل از آغاز رسمی مجمع انتخاباتی دوباره با او تماس گرفتند و گفتند استعلام او با مشکل مواجه شده است و بعد از آن هم جلسه مجمع را ترک کرد و اعضای مجمع هم به حمایت از اسکندری جلسه را ترک کردند.

وی افزود: ببینید رؤسای هیئت‌های استانی شناخت کافی از جامعه بیلیارد دارند و افرادی که در بیلیارد هستند و ورزشکارانی که در بیلیارد فعالیت می‌کنند را می‌شناسم. به نوبه خودم هر سه کاندیدای دیگری که وجود دارند، برای من قابل احترام هستند و انسان‌های خوبی هستند، اما بیلیارد مدیریتی می‌خواهد که از گذشته تا به امروز اتفاقات خاصی را به چشم خود دیده باشد، ترک اعضای مجمع نشان‌دهنده این بود که این سه عزیز با تمام احترام مورد تأیید آنها نیستند و در واقع توانایی اداره فدراسیون بولینگ و بیلیارد را ندارند. مخصوصا بعد از اتفاقات خوبی که در جامعه بیلیارد رخ داده است نمی‌توانند مانند اسکندری مدیریت کنند. تمام افتخارآفرینی‌هایی که امروز در بیلیارد می‌بینید بیانگر تلاش چندین ساله اسکندری در فدراسیون بولینگ و بیلیارد است. ما رؤسای هیئت‌ها پس از این اتفاقات به این نتیجه رسیدیم که ریاست فدراسیون را به کسی بسپاریم که توانایی‌هایی داشته باشد و بتواند راه اسکندری را ادامه دهد اما در بین کاندیداها چنین افرادی هم وجود نداشتند.

رئیس هیئت بیلیارد تهران در خصوص رفتار متناقض وزارت ورزش در خصوص اسکندری عنوان کرد: تمام اتفاقاتی که روز مجمع انتخابات رخ داد چالش‌برانگیز بود چرا که باید مشخص می‌کردند که کاندیداها به چه صورت باید در مجمع انتخاباتی حضور داشته باشند اگر از اول به اسکندری می‌گفتند که شما نمی‌توانید در انتخابات شرکت کنید شاید اتفاقات دیگری رخ می‌داد اما وقتی در روز مجمع یکبار او را تأیید می‌کنند و بعد از چند دقیقه رد می‌کنند، برای همه سؤال ایجاد می‌کند. اگر مسئله‌ای است به طور شفاف به ما هم بگویند چرا که حداقل اعضای مجمع انتخاباتی باید بدانند که یک شخص به چه دلایلی تأیید صلاحیت نشده است.

تمیمی در خصوص انتخابات بولینگ و بیلیارد که فردا قرار است برگزار شود، گفت: برنامه ما این است که در انتخابات حضور پیدا کنیم و ببینیم چه اتفاقاتی قرار است رخ دهد و برای این رشته یک تصمیم درستی بگیریم. واقعیت موضوع این است که اتفاقات خوبی برای بیلیارد نیفتاده است و بیلیارد باید در دست کسی باشد که بتواند آن را به خوبی مدیریت کند.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا وزارت ورزش نباید به خواسته اعضای مجمع فدراسیون بولینگ و بیلیارد احترام بگذارد‌، گفت: ببینید استنباط ما این است که متأسفانه بعضی از دوستان در وزارت ورزش هستند که خیلی علاقه‌ای به حضور هاشم اسکندری در فدراسیون بولینگ و بیلیارد ندارند و این هم بابت این است که نمی‌دانیم که چه دلایلی پشت آن است. ولی در مقابل وزارت ورزش و جوانان هم باید تلاش خود را بکند تا فدراسیون‌ها از چالش‌های احتمالی دور شود شما ببینید امروز فدراسیون‌های ژیمناستیک، بیلیارد، جودو دچار چالش‌هایی شده‌اند و متأسفانه وزارت ورزش در این خصوص ورود نکرد تا برای فدراسیون‌ها اتفاقات خوبی بیفتد.

رئیس هیئت بیلیارد تهران در خصوص عواقب برهم خوردن انتخابات 31 تیر ماه فدراسیون بولینگ و بیلیارد گفت: همه همکاران رسانه‌ای و مسئولان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک می‌دانند که از مجامع بین‌المللی چه نامه‌هایی در خصوص انتخابات بولینگ و بیلیارد زده شده است و در این مدت تمام خانواده بیلیارد برای شرایط خوب این ورزش تلاش کردند. وقتی حسین وفایی بهترین بازیکن بیلیارد ایران مصاحبه می‌کند و می‌‌گوید اگر اسکندری نباشد به کشور دیگری می‌روم یعنی باید تمام اتفاقات بعدی را در نظر گرفت چرا که وفایی بازیکنی بوده که همیشه عنوان کرده است که به هر شکلی که باشد با نام کشورم ایران در مسابقات بین‌المللی حاضر خواهم شد.

وی افزود: اگر واقعیت را بخواهیم بگوییم اتفاق خوبی نیست که به خاطر یک موضوع این چنینی ورزشکاران کشورمان این سرزمین را ترک کنند. به حسین وفایی که در این مدتی که درخشیده است پیشنهادات کمی داده نشد اما او با تمام پیشنهادهایی که داشت اعلام کرد که فقط با نام و پرچم جمهوری اسلامی ایران در مسابقات شرکت خواهد کرد. با توجه به همه این اتفاقات مسئولین فدراسیون جهانی بولینگ و بیلیارد به کمیته ملی المپیک ایران اعلام کردند که اگر هاشم اسکندری در انتخابات این فدراسیون حضور نداشته باشد و مجمع انتخاباتی طبق قانون برگزار نشود، این رشته هم تعلیق می‌شود و هم جرایم دیگری هم برای ایران در نظر می‌گیریم.

تمیمی در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم که فردا اتفاقات خوبی برای ورزش بولینگ و بیلیارد کشورمان رخ بدهد تا شاهد اتفاقات تلخ بعدی نباشیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.