تهدید بزرگ برای والیبال ایران به روایت تصویر – جزئیات خبر

0 10

تهدید بزرگ برای والیبال ایران به روایت تصویر – جزئیات خبر


کد خبر : 1954044 |
09 مرداد 1402 ساعت 10:22 |
815 بازدید |

1
دیدگاه

ترکیه و یک دردسر جدید؛


تیم والیبال ترکیه خطری بالقوه برای ایران خواهد بود.

تهدید بزرگ برای والیبال ایران به روایت تصویر

به گزارش “ایستگاه 3″، تیم ملی والیبال مردان ترکیه دیشب توانست با سرمربی ایتالیایی خود آلبرتو جولیانی ایتالیایی با غلبه بر قطر به رویایش یعنی حضور در لیگ ملتهای والیبال برسد.

این تیم که از چند بازیکن دو رگه مانند برادران لاگومژیا و چند بازیکن خوب دیگر نظیر ارسلان اِکشی، شوباشی و گونش تشکیل شده می‌تواند خطری برای هدف ایران در راه صعود به المپیک باشد.

دو تیم که با توجه نتایج و همچنین قدرت خود از شانس کمی برای حضور مستقیم در المپیک از طریق مسابقات انتخابی برخوردار هستند شانس های‌شان را در رنکینگ جستجو می‌کنند. تیم ترکیه با سه بردی که در چلنجر کاپ به دست آورد توانست به فاصله سی امتیازی ایران در رنکینگ جهانی برسد تا ایران نفس های این تیم پشت سر خود حس کند. در صورتیکه تیم ملی در جام ملتهای آسیا نتواند نتایج خوبی بگیرد ترکیه می‌تواند از این فرصت استفاده کند و جای تیم ایران را در جمع ده تیم اول رنکینگ بگیرد.

1903590

همچنین با توجه به در پیش بودن انتخابی المپیک تیم ایران اگر نتواند در مقابل تیم های  پایین تر از خود که شامل اوکراین، قطر، آلمان‌، چک و کوبا می‌شود نتیجه بگیرد مطمئنا فرصت خوبی را برای ترکیه فراهم میکند تا جای ما را در رنکینگ جهانی بگیرد. البته خود ترکیه نیز برای قرار گیری در جمع ده تیم اول جهان باید به پیروزی هایی در جام ملتهای اروپا که در پیش است دست پیدا کند که با توجه حضور تیم‌های قدرتمند اروپایی کار برای آنها دشوار خواهد بود.

با نگاهی به رنکینگ جهانی می‌توان دریافت که ایران برای قرار گیری در ده تیم اول دنیا در رنکینگ تا پایان دور مقدماتی لیگ ملتهای والیبال در فصل ۲۰۲۴ باید با تیم های هلند، ترکیه و اوکراین رقابت کند تا در صورت ربودن گوی سبقت از آنها بتواند جواز حضور در المپیک را بگیرد، المپیکی که بهروز عطایی قول حضور در آن را داده است.

البته همه این احتمالات در صورت عدم صعود ایران از مسابقات انتخابی المپیک است، در صورتی که ژاپن هم نتواند در گروه خود در انتخابی المپیک ‌که میزبان هم هست صعود کند کار به مراتب برای ایران دشوارتر خواهد شد. البته امیدواریم تیم ملی مهرماه و در برزیل طی یک شاهکار والیبالی مستقیما به المپیک صعود کند و کار را به رنکینگ نکشاند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.