داوری‌های هفته اول لیگ بین‌المللی شد

0 15

داوری‌های هفته اول لیگ بین‌المللی شد


کد خبر : 1954092 |
09 مرداد 1402 ساعت 13:31 |
1K بازدید |

1
دیدگاه

سرشناس‌ها سوت در دست می‌گیرند


در هفته نخست لیگ برتر فوتبال داورانی قضاوت خواهند کرد که نام آنها را بارها در میادین فوتبال شنیده ‌ایم.

داوری‌های هفته اول لیگ بین‌المللی شد

به گزارش “ایستگاه 3″، در ماه های گذشته بحث‌های زیادی درباره حضور داوران ناشناخته در مسابقات لیگ برتر فصل پیش وجود داشت. همین امر سبب شد تا مسئولان فدراسیون و کمیته داوران تصمیم به کاهش تعداد داوران بگیرند و خداداد افشاریان نیز رسما از کاهش حدود 72 داور و کمک داور خبر داد.

حالا با اعلام رسمی داوران قضاوت‌کننده در هفته نخست لیگ برتر کاهش تعداد داوران کاملا مشهود است. کمیته داوران در چینش داوران هفته اول از 8 داور وسط باتجربه و سرشناس استفاده کرده و اکثر آنها در لیست الیت قرار دارند.

موعود بنیادی‌فرد، بیژن حیدری، پیام حیدری، حسن اکرمی و امیر عرب‌براقی 5 داور بین‌المللی فوتبال ایران هستند. همچنین امیر سامان سلطانی جزو داوران جوان و آینده‌داری است که طی سال‌های گذشته عملکرد خوبی داشته و احتمالا سال بعد شاهد حضورش در لیست الیت داوران باشیم. کوپال ناظمی و احمد محمدی نیز دو داور برجسته هستند که بارها نام شان را در میادین مهم شنیده‌ایم و در هفته اول سوت در دست می‌گیرند.

این در حالی است که داوران سرشناس و بین‌المللی دیگری نیز هستند که در هفته های آینده به این جمع اضافه می‌شوند. به نظر می‌رسد کمیته داوران فدراسیون رویه متفاوتی را در چیدمان داوری‌ها در پیش گرفته که ادامه آن می‌تواند به بهبود کیفیت قضاوت ها کمک کند.

بی‌شک استفاده از داوران باتجربه در همه بازی‌های لیگ برتر می‌تواند شرایط بهتری را در حاکم شدن آرامش به فضای فوتبال تزریق کند و البته تیم‌ها نیز بیشتر از قبل به حق خود طی مسابقات برسند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.