دبیر: یزدانی و قاسمپور مثل من اشتباه نکنند – جزئیات خبر

0 8

دبیر: یزدانی و قاسمپور مثل من اشتباه نکنند – جزئیات خبر


کد خبر : 1954565 |
11 مرداد 1402 ساعت 18:04 |
262 بازدید |

0
دیدگاه

از خوابگاه و خانه کشتی بیرون نروید


قهرمان سابق کشتی المپیک و جهان می گوید کشتی گیر در دوران حرفه ای حتی نباید درس بخواند.

دبیر: یزدانی و قاسمپور مثل من اشتباه نکنند

به گزارش”ایستگاه 3″ رئیس فدراسیون کشتی در حالی که به دلیل جراحی پا روی صندلی چرخدار نشسته بود در دیدار  با هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک در فدراسیون کشتی حضور و دقایقی صحبت کرد.  علیرضا دبیر صحبت هایش را با شوخی با حضار و البته خودش به دلیل جراحی که انجام داده بود شروع کرد. البته همه می دانند که رئیس فدراسیون چند ماه قبل نسبت به دریافتی کم کشتی از کمیته ملی المپیک انتقاداتی را متوجه دبیرکل این کمیته کرده بود. امروز هم در ابتدا صحبت هایی رد و بدل شد مثل آنجایی که دبیر گفت:” گفتند جایزه اینها را دوسال است ندادند.”  
هرچند گویا قول هایی داده شده که دیدار در کیومرث هاشمی و محمود خسروی وفا این مساله پیگری شود. با این حال دبیر که با تاخیر آمده بود سعی کرد از مسئولین کمیته المپیک قول بگیرد گفت:” شما زیر 50 درصد را به ما دادید. این ده روز و ده روز بعد اوج فشار است. روزی دوبار تمرینات پرفشار دارند. الان مسابقات صربستان که برای کسب سهمیه و مدال جهانی را بلافاصله پیش رو داریم. داریم  صحبت می کنیم که مستقیم برویم چین یا برگردیم ایران. دو سفر سنگین و کشتی گرفتن. کشتی خیلی ورزش سنگینی است، فشار بازی ها زیاد است. آقای داورزنی یادش است من خودم در چنین شرایطی ضرب خوردم. در 25 سالگی کتفم دچار آسیب دیدگی شد. امیدوارم شما هم حمایت کنید. از زحمات مربیان و بچه ها تشکر می کنم.” 
او افزود:” الان تیم فرنگی مان در شیراز است. ما هشتاد نود درصد غیر از یکی دو وزن با نفرات اصلی در مسابقات شرکت می کند.” دبیر در بخش دیگری از صحبت هایش در ارتباط با پاداش هایی که باید به کشتی گیران پرداخت شود گفت:” من خودم معتقدم کشتی گیر در دوره فعالیت حرفه ای خودش حتی نباید درس بخواند. حتی درس هم تمرکز ورزشکار ار به هم می زند. من هم درس می خواندم، هم بیزنس می کردم و هم کشتی می گرفتم آخرش هم نشد. آسیب دیدگی کتفم به خاطر همین بود.” 

دبیر همچنین گفت:”بچه ها دارند تمرین می کنند و من نمی گذارم کسی برود که از فرماندار یا استاندار چیزی بگیرد. من می گویم همه ما مسئولان جمهوری اسلامی هستیم، و وزارت ورزش و وزارت راه و …هرجای دیگر اگر کمک نکنیم کاری نکردیم. نه فقط به کشتی به فوتبال، والیبال، تکواندو و… اگر پاداش خوبی به بچه ها بدهیم مثل من در جوانی مجبور نیستند در کنار ورزش تجارت کنند. الان یزدانی و کامران(قاسم پور) اگر کاری دارند من نمی گذارم بروند بیرون. نمی خواهم اشتباه خودم را تکرار کنند. اگر بودجه شاخص ها را عوض کنید و سقف ها را بالا ببرید خوشحال می شویم.” 
او در ادامه درباره تبعیض در پرداخت پاداش به ورزشکاران گفت:” فوتبالیست ها حقشان است، زحمت می کشند، تکواندو و وزنه برداری همه حقشان است. من نمی گویم چرا به آنها دادید می گویم حق بچه های ما را  هم بدهید. حق بچه های خودمان است. آنها هم که می گیرند نوش جانشان، دارند زحمت می کشند ولی بچه های دیگر را هم ببینید. آقای رئیس جمهور هم گفته بودند باید ورزش های دیگر را ببینیم. به فوتبالیست ها دادند نوش جانشان بازم باید بدهند اما بقیه بچه ها را بببینید. عدالت یعنی  اینکه یک نفر 45 تومن بگیرد، یکی 1 میلیون و یکی هیچی نه اینکه به همه 45 تومن بدهیم.” 
دبیر در ارتباط با این خبر که تیم دوم فرنگی و آزاد به مسابقات آسیایی  اعزام می شوند گفت:”  البته تیم دوم و سوم ما با تیم اول خیلی فرق نمی کند. کشتی روز به روز وضعیتش بهتر کمی شود. صحبتی که با آقای هاشمی و خسروی وفا داشتیم انشاالله تیم اول با دو تغییر به مسابقات می رود. تغییر هم به این دلیل است که کشی گیرها وزن کم می کنند. ورزشکاری که  شش، هفت کیلو کم می کند نمی شود دوباره او را سروزن آورد.  فکر می کنم با یکی دو تغییر تیمی قوی و صددرصد و آماده به مسابقات اعزام می شود  هم آزاد وهم فرنگی…” 
قهرمان مدال طلای المپیک و جهان افزود:” بازی های آسیایی مهم است اما برای کشتی گیرها خیلی اولویت نیست. با اینحال این مسابقات برای کشور است. برای ما اولویت المپیک است، بعد با فاصله مسابقات جهانی و بعد با فاصله بقیه مسابقات. اما بازی های آسیایی مال کشور است و باید با تمام قدرت در آن شرکت کنیم.”

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.