راه سخت بوکسورهای ایران برای رسیدن به المپیک – جزئیات خبر

0 12

راه سخت بوکسورهای ایران برای رسیدن به المپیک – جزئیات خبر


کد خبر : 1955804 |
17 مرداد 1402 ساعت 10:13 |
169 بازدید |

0
دیدگاه


مربی تیم ملی بوکس ایران گفت: متاسفانه تنها نفرات اول و دوم بازی‌های آسیایی می‌توانند سهمیه المپیک بگیرند که کار را برای ما خیلی سخت کرده است.

راه سخت بوکسورهای ایران برای رسیدن به المپیک

به گزارش “ایستگاه 3” محمود نهتانی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره روند آماده سازی تیم ملی بوکس ایران برای حضور در بازی‌های آسیایی، توضیح داد: طبق برنامه فدراسیون، ابتدا تیم عراق به ایران آمد و یک اردوی مشترک را به میزبانی تهران پشت سر گذاشتیم. از سوم مرداد تا ۲۶ مرداد هم در اردن هستیم تا تمرینات مشترک خود با این تیم را پیگیری کنیم. تیم ملی اردن در مسابقات جهانی و قهرمانی آسیا مدال گرفت و بوکسورهای خوبی دارد. ملی پوشان این کشور با مربیان کوبایی کار می‌کنند که همین مسئله می‌تواند به رشد بوکسورهای ما نیز کمک کند.

او درباره شرایط اردوی اردن نیز گفت: از نظر خوابگاه، هتل، امکانات و … شرایط خیلی خوب است. امروز دیدیم که عراق و فلسطین هم به اینجا آمده‌اند که می‌توانیم با ملی‌پوشان آن‌ها هم تمریناتی را برگزار کنیم. ۲۷ مرداد به ایران برمی‌گردیم و از ۲۹ مرداد با تیم ملی ترکیه اردوی مشترک خواهیم داشت که تا ۱۲ شهریور ادامه می‌یابد. مجددا ۱۵ شهریور تیم به مسابقات بوسنی اعزام می‌شود که بعد از آن عازم بازی‌های آسیایی می‌شویم.

مربی تیم ملی بوکس ایران، در پاسخ به این سوال که آیا نفرات حاضر در اردوی اردن راهی مسابقات بوسنی می‌شوند؟ توضیح داد: یکسری نفرات مثل سیدعلی سیدصدری، اشکان رضایی و … که روی آن‌ها برای سال‌های پیش رو حساب باز کرده‌ایم، به همراه تیم اعزام می‌شوند. بازی‌های آسیایی برای ما مهم است چون کسب سهمیه المپیک هم به شمار می‌رود. تنها نفرات اول و دوم هر وزن سهمیه المپیک می‌گیرند که همین مسئله کار را سخت کرده است، به همین دلیل سعی می‌کنیم تیم را در این اردوها به آمادگی خوب برسانیم.

او ادامه داد: باید قبول کنیم که کار سختی داریم چون در مسابقات بوکس آماتور، اکثر قهرمانان جهان از کشورهای آسیایی مثل ازبکستان، قزاقستان، چین و … هستند. کشورهای آسیایی سرمایه گذاری زیادی روی این رشته کرده‌اند و در بازی‌های آسیایی هم تنها ۷ وزن بوکس حضور دارد که کار را برای ما بسیار دشوارتر می‌کند. ما الان سهمیه اعزام ۵ بوکسور را در اختیار داریم که روح‌الله حسینی تلاش می‌کند این تعداد به ۶ سهمیه افزایش یابد.

نهتانی درباره حضور حسینی به عنوان رئیس فدراسیون بوکس نیز گفت: روح‌الله حسینی تک کاندیدا بود اما از ۴۳ رای موجود، همه آرا را کسب کرد که این یعنی همه او را می‌خواهند. الان که همه او را می‌خواهند، نباید این خواستن شعاری باشد. من خواهش می‌کنم که همه روسای هیئت‌ها از روح‌الله حسینی و بوکس حمایت کنند تا در این شرایط سخت، با همدلی از مشکلات عبور کنیم. 

او در پایان صحبت‌های خود گفت: امیدوارم در سال‌های پیش رو شاهد پیشرفت بوکس ایران باشیم. همین اردن که الان میزبان ما است، زمانی زنگ تفریح بوکس ایران بود اما الان رشد کرده‌اند و با مربیان کوبایی کار می‌کنند. اگر دیر بجنبیم این یکی دو قهرمان را هم در سال‌های بعد نخواهیم داشت. باید استعدادهای خود را حفظ کرده و در کنار آن‌ها هم استعداد پرورش دهیم. دلیل عدم کسب نتیجه به دلیل نداشتن اردوهای تدارکاتی خوب خارجی است که امیدوارم فدراسیون این روند فعلی را برای سال‌های بعد ادامه دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.