رسمی: آرزوی بزرگ والیبال یک کشور برآورده شد – جزئیات خبر

0 9

رسمی: آرزوی بزرگ والیبال یک کشور برآورده شد – جزئیات خبر


کد خبر : 1953967 |
08 مرداد 1402 ساعت 21:49 |
563 بازدید |

1
دیدگاه

ترکیه مسافر لیگ ملت‌ها


تیم ملی والیبال مردان ترکیه سر انجام به آرزوی خود رسید.

رسمی: آرزوی بزرگ والیبال یک کشور برآورده شد

به گزارش “ایستگاه 3″، در چارچوب چلنجر کاپ و در فینال این مسابقات تیم ملی والیبال ترکیه در یک بازی زیبا توانست با نتیجه سه بر دو قطر را شکست دهد و بالاخره با شکستن طلسم برای اولین بار راهی لیگ ملتهای والیبال در فصل آینده شود و جایگزین تیم رده آخری و سقوط کرده چین شود.

در این مسابقه که در حضور پر شور تماشاگران قطری و ترکیه‌ای در دوحه برگزار شد تیم ملی ترکیه با سرمربیگری آلبرتو جولیانی ست های اول، سوم و پنجم را به ترتیب با نتایج ۲۵ بر ۱۳، ۲۵ بر ۱۸ و ۱۵ بر ۹ پیروز شد و قطری ها هم گیم دوم و چهارم را ۲۵ بر ۲۱ و ۲۵ بر ۲۲ از آن خود کردند.

1903475

در این بازی آدیس لاگومژیا، افه بایرام و شوباشی همانند بازی های قبل امتیاز آوران تیم ترکیه بودند و در تیم قطر نیز حمد مبارک، رایمی ابراهیم و رنان ریبرو روز خوبی را پشت سر گذاشتند.

حالا ترکیه با این قهرمانی و صعود به لیگ ملتهای والیبال در فصل ۲۰۲۴ یکی از کشورهایی خواهد بود که هم در بخش مردان و هم زنان در VNL تیم خواهد داشت و می‌توانند والیبال خود را این بار در بخش مردان به جهان معرفی کنند.

1903473
خوش‌آمدگویی فدراسیون جهانی والیبال به ترکیه بابت صعود به لیگ ملت‌ها

ترکیه این شانس را خواهد داشت که در صورت عدم صعود به المپیک در پنجره انتخابی با حضور در لیگ ملتهای والیبال امتیازات خود را در رنکینگ جهانی اضافه کند و یکی از مسافرین المپیک شود، این تیم هم اکنون فاصله امتیازی کمی با ایران در رنکینگ جهانی دارد و در صورت لغزش ایران می‌توانند جای ما را در رنکینگ بگیرند.

قطری ها هم که از این فرصت استثنایی نتوانستند استفاده کنند، اکنون باید خود را برای جام ملتهای آسیا آماده نمایند. هدف این تیم برای این تورنمنت حضور در جمع چهار تیم خواهد بود. گفتنی است تیم اوکراین نیز با برتری سه بر یک مقابل شیلی عنوان سومی این تورنمنت را به دست آورد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.