رقابت جادویی: بازی‌های آسیایی نه، این المپیک بود – جزئیات خبر

0 11

رقابت جادویی: بازی‌های آسیایی نه، این المپیک بود – جزئیات خبر


کد خبر : 1970365 |
12 مهر 1402 ساعت 22:17 |
6.2K بازدید |

1
دیدگاه


معتز برشیم، ورزشکار پرش ارتفاع نماینده کشور قطر و یکی از بهترین ورزشکاران در تاریخ دو و میدانی، موفق شد تا عنوان قهرمانی آسیا را در هانگژو، مجددا پس بگیرد.

رقابت جادویی: بازی‌های آسیایی نه، این المپیک بود

به گزارش “ایستگاه 3″، همان‌طور که انتظار می‌رفت امروز در مسابقات آسیایی هانگژو صحنه دو میدانی در اختیار دو ورزشکار کلاس جهانی پرش ارتفاع یعنی معتز برشم و وو سانگ یوک قرار داشت. تماشاگران با هیجان برای دیدن مسابقه نهایی پرش ارتفاع آمده بودند و به خصوص برای دیدن برشم، قهرمان پیشین جهان و المپیک و برنده مدال برنز رقابت‌های قهرمانی جهان ماه گذشته مسابقات بوداپست هیجان داشتند.
پس از اینکه شینو توموهیرو، هر سه فرصت خود را با ارتفاع 2.31 از دست داد، وو و برشیم که در هر پرش توسط جمعیت تشویق می‌شدند، دو نفر آخر باقی مانده بودند.

1935871

وو مسابقه را از 2.15 متر آغاز کرده بود، ارتفاعی که در مقدماتی آن را پریده بود، در حالی که برشیم با 2.19 متر شروع کرد، و هر دو تا مانع 2.33 متر هیچ اشتباهی نداشتند، وو با هر پرش اعتماد به نفس و قدرت ظاهری خود را افزایش می‌داد در حالی که برشیم خونسردی همیشگی خود را نشان می‌داد.

ورزشکار اهل کره جنوبی اولین کسی بود که لغزید و میله را در اولین تلاش خود در 2.35 متر پایین انداخت که می‌توانست با رکورد ملی و بهترین رکورد شخصی خودش و همچنین رکورد بازی‌های آسیایی برشیم از سال 2014 برابری کند. در این بین برشیم به راحتی از این ارتفاع عبور کرد و جمعیت را به هیجان آورد در یک حرکت شگفت‌انگیز، وو تصمیم گرفت از تلاش‌های باقی‌مانده خود در این ارتفاع صرف‌نظر کند و میله را به 2.37 متر برساند و باز هم در پریدن از آن ناموفق بود تا به عنوان نایب قهرمانی بسنده کند. 
به این ترتیب برشیم، رکورددار پرش ارتفاع جهان بعد از خاویر سوتومایر کوبایی، دوباره عنوان قهرمانی آسیا خود را پس گرفت و سومین مدال طلا را برای کاروان قطر به ارمغان آورد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.