زارع: دنبال انتقام گرفتن از طاها آکگل نبودم – جزئیات خبر

0 9

زارع: دنبال انتقام گرفتن از طاها آکگل نبودم – جزئیات خبر


کد خبر : 1966563 |
28 شهریور 1402 ساعت 15:53 |
3.8K بازدید |

3
دیدگاه

به پتریاشویلی فرهنگ ایرانی را نشان دادم


قهرمان سنگین وزن کشتی آزاد جهان می گوید کدورت های بین او و طاها آکگل ترکیه ای در صربستان رفع شده است.

زارع: دنبال انتقام گرفتن از طاها آکگل نبودم

به گزارش “ایستگاه 3” و به نقل از همشهری، امیرحسین زارع در مسابقات جهانی در دسته فوق‌سنگین عملکرد فوق‌العاده‌ای داشت و توانست با اقتدار قهرمان جهان شود. زارع در حالی قهرمان دنیا شد که گروه نسبتا سختی داشت و باید برای رسیدن به فینال طاها آکگول قهرمان جهان و المپیک را شکست می‌داد. او علاوه بر شکست آکگول، گئو پتروشویلی را هم در فینال با نتیجه عالی شکست داد و روی سکوی نخست وزن ۱۲۵کیلوگرم قرار گرفت. سال گذشته که زارع به آکگول باخت آکگول کری‌خوانی زیادی برای او کرد ولی این بار که ملی‌پوش کشورمان پیروز شد، ترجیح داد سکوت کند و دست او را بالا ببرد که این حرکت بازتاب بسیار زیادی داشت.

بولت هوادارازجمله علیرضا دبیر رئیس فدراسیون شروع کنیم که بعد از کسب مدال طلا و قبل از بالا‌رفتن از سکو به شما گفت باید الان 4 تا طلا داشتی! معلوم است خیلی از تو توقع دارد، نظر خودت چیست؟
منظور دکتر دبیر طلای المپیک۲۰۲۰ و مسابقات جهانی۲۰۲۲ است که برنز گرفتم. آن موقع واقعا اشتباه کردم مخصوصا در مسابقات جهانی سال گذشته که خیلی راحت حضور در فینال را با اشتباه خودم از دست دادم. آقای دبیر را خیلی دوست دارم و می‌دانم ایشان هم ما را چقدر دوست دارد. او شب و روز برای ما زحمت می‌کشد و فقط موفقیت ما خوشحالش می‌کند. وقتی می‌بازم، به‌قدری ناراحت می‌شود که حد ندارد. امیدوارم طلای المپیک را بگیرم تا جبران المپیک قبل را کرده باشم.

بولت هوادارسال گذشته وقتی طاها آکگول تو را برد، کری‌خوانی کرد و خیلی‌ها امسال منتظر بودند تو جبران کنی، ولی با حرکتت همه را شوکه کردی. چه اتفاقی افتاد که تصمیم به این کار گرفتی؟
بله، سال گذشته که آنطور شد خیلی از تماشاگران ایرانی هم ناراحت شدند. امسال فقط به طلا فکر می‌کردم و اصلا نمی‌خواستم وارد حاشیه شوم. کشتی ورزش پهلوانی و جوانمردی است. حالا پارسال آن اتفاق افتاد و قبلش هم حتما من اشتباه کردم. ولی امسال بعد از برد دستش را بالا بردم و برایش آرزوی موفقیت کردم. اگر هم کدورتی بود، تمام شد. ما 6 دقیقه روی تشک با هم رقیب هستیم و بعدش دوستیم.

1927534

بولت هواداردر کشتی با گنو پتروشویلی هم اتفاق مشابهی افتاد و او ضربه‌ای به‌صورتت زد که باز هم سکوت کردی. به‌نظر می‌رسد کلا دیدت به کشتی و حواشی آن تغییر کرده است؟
ترجیح دادم بعد از ضربه کارم را بهتر انجام بدهم تا با امتیاز عالی برنده شوم. خدا را شکر همانی شد که می‌خواستم. حالا او هم لحظاتی کنترلش را از دست داد و آن حرکت را کرد و همه دیدند. من هم فرهنگ ایرانی را نشانش دادم.

بولت هوادارفرم خوبی از خودت روی تشک نشان دادی. تمریناتت چطور بوده چون انتقادات زیادی درخصوص بعضی از بچه‌های تیم می‌شود که شرایط بدنی خوبی نداشتند؟
تمرینات خوبی را پشت سر گذاشتیم و درباره خودم می‌توانم بگویم کاملا سرحال بودم و مشکل خاصی نبود. این را هم راجع به بچه‌ها بگویم که هیچ‌کس دوست ندارد ببازد. ما و کادر فنی شرایط سخت فشار تمرین و دوری از خانواده را تحمل می‌کنیم تا با کسب مدال برای ایران افتخارآفرینی کنیم. ولی بعضی وقت‌ها اتفاقاتی می‌افتد که همه زحمات را بر باد می‌دهد وگرنه چه‌کسی دوست دارد ببازد؟ ایران عشق من و تمام بچه‌ها‌ست. باور کنید بعضی ‌وقت‌ها از فشار تمرینات شب نمی‌توانستیم بخوابیم. این فقط برای من هم نبوده، برای همه بچه‌ها بوده است. اگر عشق به کشور نباشد نمی‌شود فشار را تحمل کرد.

بولت هوادارحدود یک هفته دیگر باید در بازی‌های آسیایی هانگژو در چین کشتی بگیری. برای حضور در دومین مسابقه سنگینت آماده‌ای؟
طبق برنامه از فردا من و حسن یزدانی باید تمرینات را شروع کنیم. شرایط بد نیست، مردم هم دعا کنند با یک مدال خوشرنگ کارم را در هانگژو تمام کنم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.