سرمایه‌گذاری رافا در هتل‌های ۵ میلیارد دلاری – جزئیات خبر

0 12

سرمایه‌گذاری رافا در هتل‌های ۵ میلیارد دلاری – جزئیات خبر


کد خبر : 1953426 |
06 مرداد 1402 ساعت 14:41 |
1.2K بازدید |

2
دیدگاه

پرش نادال از تنیس به تجارت؛


رافائل نادال برنده 22 گرنداسلم تنیس چقدر برای تحقق رویای عزیزش هزینه کرد؟

سرمایه‌گذاری رافا در هتل‌های 5 میلیارد دلاری

به گزارش “ایستگاه 3” و به نقل از تسنیم، رافائل نادال اسپانیایی در فصل 2024 به میادین باز می‌گردد. او در واقع به زیبایی با هواداران خداحافظی کرد. با در نظر گرفتن مصدومیت‌های اخیر، نباید انتظار موفقیت‌های بزرگی از این تنیسور داشت. در حال حاضر، نادال 37 ساله پس از بازنشستگی از تنیس به زندگی فکر می‌کند. ارزش این بازیکن اسپانیایی در حال حاضر حدود 220 میلیون دلار است و 136 میلیون دلار جایزه به دست آورد. همه درآمدهای دیگر از طریق معاملات تبلیغاتی سودآور با ریچارد میل، سانتاندر، امپوریو آرمانی، بابولات، هلیوکار، تلفونیکا، بانکو سابادل، تامی هیلفیگر، تأمین می‌شود.

رافائل در حال انجام اقداماتی برای افزایش چشمگیر سرمایه خود بدون مراجعه به زمین مسابقه است. او شرکت سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر Aspemir را اداره می‌کند که در سال مالی گذشته 22 میلیون دلار سود به دست آورده است. این تنیسور قرار نیست محدود باشد. اخیراً نادال رویای خود را محقق کرد . او هتلی را در جزیره مادری خود یعنی مایورکا افتتاح کرد. در دسامبر 2022، Melia Hotels International، یک شرکت اسپانیایی که در سال 1956 تأسیس شد، و رافائل نادال یک نام تجاری جدید به نام Zel را راه‌اندازی کردند، زنجیره‌ای از هتل‌های تفریحی و شهری برای تعطیلات در اسپانیا و سپس در سایر نقاط اروپا، خاورمیانه، آسیا و آمریکا.

آنها در تابستان 2023، زمانی که نخستین هتل تنیس‌‌باز مشهور در جزیره مایورکا افتتاح شد، از حرف به عمل رسیدند.

نادال خوشحالی خود را از تبدیل شدن به بخشی از یک دارایی تجاری بزرگ پنهان نکرد. رافا مالک اقلیت نیست و مستقیماً در مدیریت دارایی‌های هتل‌های ملیا با نام تجاری Zel مشارکت خواهد داشت.

این تنیسور نامدار تاریخ می‌گوید: برای من، تعطیلات همیشه با دریای مدیترانه و مایورکا، جایی که من متولد شدم، همراه بوده است. افتتاح هتل در اینجا رویایی است که به حقیقت پیوسته است. به عنوان کسی که بیشتر عمر خود را صرف سفر به جهان کرده است، می‌خواستم چیزی جدید و پر جنب و جوش و مطابق با سنت‌های جزایر بالئاریک خلق کنم. من عاشق قایقرانی هستم، به خصوص در دریای مدیترانه. این فرصت در اینجا نیز وجود دارد. برای کسانی که فعالیت در فضای باز را دوست ندارند، از دریا، آسمان و مناظر خیره کننده فضای باز با تراس‌های بزرگ، عرشه‌های روی پشت بام و کلوپ‌های ساحلی لذت ببرند. مهمانان هتل می‌توانند از رستوران‌های متعدد در مجموعه ما دیدن کنند، با دوستان و خانواده وقت بگذرانند و احساس کنند که در خانه هستند.

1902640

هتل رافا در فاصله 20 دقیقه ای از فرودگاه بین‌المللی در ساحل پالمانوا، یکی از معروف‌ترین سواحل جزیره مایورکا قرار دارد. در مراسم افتتاحیه هتل بیش از سیصد مهمان حضور داشتند که دی جی های معروف اسپانیایی پاکو کولومباس و جوردی روس از آنها پذیرایی کردند. بازدیدکنندگان 165 اتاق هتل را مورد بررسی قرار دادند که شامل 21 سوئیت می‌شود و چشم‌اندازی خیره‌کننده از دریا را ارائه می‌دهند. گابریل اسکارر، مدیر هتل‌های بین‌المللی ملیا، مشتاقانه منتظر همکاری موفق با نادال است.

اسکارر گفت: ما خوشحالیم که همکاری ویژه‌ای را با نماد ورزش جهان یعنی رافائل نادال، که محبوب میلیون‌ها نفر در سراسر جهان است، اعلام می‌کنیم. نام تجاری ما بیش از 65 سال است که با موفقیت فعالیت می‌کند. من مطمئن هستم که رهبری الهام‌بخش نادال ما را به ارتفاعات جدیدی خواهد برد.

 ارزش هتل‌های ملیا که بیش از 400 هتل در 43 کشور جهان دارد، 5 میلیارد دلار است که البته همکاری با نادال همچنان بخش کوچکی از دارایی‌های این برند است. با این وجود، هر دو طرف برنامه‌های بلندپروازانه‌ای دارند. هتل بعدی نادال در سال 2025 در مکزیک افتتاح خواهد شد. علاوه بر این، همه چیز فعال‌تر خواهد بود، حدود 20 هتل ZEL در سراسر جهان تا سال 2028. لیست نهایی لوکیشن‌ها هنوز مشخص نشده است، اما قطعا شامل مادرید، پاریس و لندن می‌شود.

1902639

 نادال از زمان گرنداسلم استرالیا 2023 بازی نکرده است. او رولان گاروس را از دست داد، جایی که از نخستین بازی خود در سال 2005، 14 بار قهرمان شده است. در 12 ژوئن، رافائل 2 هزار  امتیاز برای تکرار نکردن قهرمانی سال گذشته در پاریس سوزاند. در نتیجه از رتبه چهاردهم ATP به رتبه 136 سقوط کرد. این بازیکن اسپانیایی در آوریل 2003 وارد جمع 100 بازیکن برتر جهان شد و بیش از 20 سال است که از آنجا خارج نشده است. او به مدت 18 سال در بین 10 نفر برتر جهان باقی ماند.

 به هر حال باید بپذیریم که دوران نادال در تنیس رو به پایان است. پذیرش آن سخت است، اما دیر یا زود برای همه افسانه‌ها اتفاق می‌افتد. نکته اصلی این است که نادال از قبل تصمیم گرفته است که بعد از ترک تنیس چه فعالیت‌هایی در اولویت قرار دارد. او به اداره آکادمی تنیس خود در مایورکا ادامه خواهد داد، اما این بیشتر یک سرگرمی است. کسب و کار هتل و رستوران حوزه‌ای است که رافا در آینده‌ای قابل پیش‌بینی در آن فعال‌تر خواهد شد. کار را با یک موسسه در مکان‌های بومی خود آغاز کرد و سپس حضور خود را در سراسر جهان گسترش خواهد داد. شکی نیست که او در این تجارت به همان اندازه موفق خواهد بود که در طول دوران درخشان خود در زمین‌های تنیس بوده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.