سیلی مغولی به صورت رحمان و کشتی ایران – جزئیات خبر

0 18

سیلی مغولی به صورت رحمان و کشتی ایران – جزئیات خبر


کد خبر : 1970729 |
14 مهر 1402 ساعت 19:03 |
39.5K بازدید |

47
دیدگاه

یک نقره خالی، نتیجه ناباورانه کشتی در روز اول


نتايج روز اول كشتى آزاد نوزدهمين دوره بازی‌هاى آسيايى ٢٠٢٢ هانگژو براى ایران و علاقمندان و عاشقان كشتى تلخ‌تر از زهر هلاهل بود؛ كشنده و ويران كننده.

سیلی مغولی به صورت رحمان و کشتی ایران

به گزارش ایستگاه 3،  يك نتيجه غير قابل قبول و باورنكردنى. شايد بگوييد يک نقره و يک حذفى در دو وزن ابتدايى المپيكى چيز خاصى نيست و در روز دوم با طلاهاى حتمى جبران مى‌شود اما نه؛ ابراهيم خوارى در ٥٧ كيلوگرم را بدون ميدان‌هاى بزرگ ديدن و آب ديده شدن كه نبايد اينجا قربانى كرد تا حذفش را به تماشا بنشينيم.

پر واضح است در سبک وزن، مدعيان و حريفان ترسناك هميشه در راه بوده‌اند، به ويژه كشتى‌گيران تيز و بز شرق آسيا يا هندى‌هاى چغر و بد بدن. اين هم درست كه ما سال‌ها با ابراهيم جوادى و غلامرضا محمدى و حسن رحيمى آقايى سر كرده‌ايم اما تاريخ را كه نمى‌شود تحريف كرد؛ اعزام يک جوان ١٨ ساله كم تجربه اما آينده دار به رقابتهايى كه كاروان ورزش يک كشور محتاج مدال‌های ورزش اول آن است چه معنايى مى‌تواند داشته باشد؟

آن هم در وزنى كه مى‌دانيم خيلى اوقات در تاريخ پاشنه آشيل تيم‌هاى كشتى آزاد ما بوده است. اينكه ملاک رقابت‌هاى انتخابى است حرف بى ربط و توجيه نيست اما هوش، آينده نگرى، بررسى همه جوانب، شناخت حريفان و برنامه‌ريزى صحيح براى كسب بهترين نتيجه كجاى كار قرار مى‌گيرد؟

ابراهيم خوارى حذف شد به همين راحتى، چون به حريف هندى كه قهرمان آسيا بود در كمال كم تجربگى باخت و حريفش هم به فينال نرفت. اما طلايى كه در ٦٥ كيلوگرم پريد و نقره شد، اتفاقا مفت هم نپريد؛ چون كاملا حق كشتى گير كشتى بلد مغول يعنى “تومور اوچير تولگا” بود و بس.

كشتى فينال را دوباره ببينيد؛ دوباره و سه باره، حتى چند باره، فقط آب قند و مسكن هم كنارش قرار دهيد چون انگار رحمان عموزاد با عنوان قهرمانى جهان و مدال‌هاى متعدد طلاى قهرمانى بزرگسالان آسيا، جوانان و نوجوانان جهان همانطورى كشتى مى‌گيرد كه حريف مغول و كادر فنى مغولستان آرزو داشته‌اند و فكرش را مى‌كرده‌اند.

1936569
1936570
1936568
1936574

تنها كارى كه در تمام دو وقت كشتى و تا زمان به اصطلاح ١٠ هيچ شدن رحمان از قهرمان جهان سر زد سرشاخ بردن و دست زير كتف داشتن و كشتى را ثابت نگه داشتن بود، نه قوسى، نه فنى، نه زيرى نه تغيير رويه‌اى.

بله، كشتى فينال ١٠ بر صفر نشد اما مگر ١١ بر ١ با ١٠ بر صفر فرقى دارد، همان يک امتياز رحمان عموزاد هم كه با اخطار متداول در جريان كشتى به حريف به دست آمد.

معناى نقره داغ شدن همين اتفاق بى نهايت آزاردهنده‌اى است كه در فينال ٦٥ كيلوگرم براى كشتى آزاد ما افتاد و حذف نماينده ى ٥٨ كيلوگرم در دو وزن اول.

زهر هلاهل و تقاص از اين بدتر: 
فينال وزن ٦٥ كيلوگرم، زير شش دقيقه و قبل از پايان سه دقيقه دوم
رحمان عموزاد قهرمان جهان از ايران ١
تومور اوچير تولگا از مغولستان ١١

پوریا تابان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.