شانس بزرگى كه از دختران هندباليست گرفته شد – جزئیات خبر

0 14

شانس بزرگى كه از دختران هندباليست گرفته شد – جزئیات خبر


کد خبر : 1953330 |
05 مرداد 1402 ساعت 18:12 |
3.5K بازدید |

4
دیدگاه


تيم ملى هندبال بانوان ايران با وجود داشتن شانس مسلم مدال شانس حضور در بازى‌هاى آسيايى را از دست داد.

شانس بزرگى كه از دختران هندباليست گرفته شد

به گزارش “ایستگاه 3″، وقتى كه کمیته ملی المپیک اعلام کرد که هندبال زنان که همواره جز ۴ تیم برتر آسیا و در چند سال اخیر بصورت مستمر سهمیه جهانی را در همه رده‌های سنی (نوجوانان،جوانان و بزرگسالان ) کسب کرده و اتفاقا هندبال زنان سال گذشته در رقابت‌های جهانی به جمع ۱۶ تیم برتر دنیا راه‌یافته به مسابقات آسیایی هانگژو اعزام نخواهد شد، تعجب جامعه ورزش کشور را برانگیخت.

تصمیم عجیب و بحث برانگیر حذف هندبال زنان ایران از بازی‌های آسیایی ۲۰۲۳ آنقدر عجيب بود که خیل عظیمی از اهالی هندبال بانوان از این موضوع دچار سرخوردگی شدند‌. مهین فرهادی‌زاد، نایب رئیس کمیته ملی المپیک، هم در قبال این حذف ناباورانه سکوت کرد.

وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک، سه ورزش توپی بانوان یعنی هندبال، والیبال و بسکتبال را در یک رده قرار داده و هر سه را از اعزام به مسابقات آسیایی حذف کردند در صورتی هندبال زنان کشورمان جزء ۴ تیم برتر آسیاست و در سال‌های اخیر در همه رده‌های سنی بانوان سهمیه جهانی را کسب کرده و از شانس بالاترى نسبت به واليبال و بسكتبال برخوردار است.

گروه‌بندی رقابت‌های هندبال زنان در بازی‌های آسیایی هانگژو به وضوح نشان می‌دهد که تیم ملی هندبال زنان ایران در صورت حضور در این رقابت‌ها می‌توانست بر روی سکوی سوم بازی‌های آسیایی قرار گیرد، اما با تصمیم غیرکارشناسی مبنی بر عدم اعزام هندبال بانوان به مسابقات آسیایی، این فرصت از آنها گرفته شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.