شانس بزرگ طلای ایران شش ثانیه کم آورد – جزئیات خبر

0 5

شانس بزرگ طلای ایران شش ثانیه کم آورد – جزئیات خبر


کد خبر : 1966332 |
27 شهریور 1402 ساعت 18:51 |
65.3K بازدید |

55
دیدگاه

برنده رحمان عموزاد، از خوشحالی به گریه افتاد


پرونده تیم ملی کشتی آزاد ایران با یک طلا در مسابقات جهانی بسته شد.

شانس بزرگ طلای ایران شش ثانیه کم آورد

به گزارش ایستگاه 3، پس از شکست تلخ مجتبی گلیج در ثانیه‌های پایانی نبرد با کشتی‌گیر روس، رشید سعدالله‌یف، رحمان عموزاد، جوان دلاور مازندرانی هم با وجود انجام یک نمایش عالی و یک کشتی برتر کمی قبل از سوت پایان مسابقه مغلوب زیر دو خم حریف شد و این کشتی نزدیک را با اختلاف یک امتیاز به حریف خود واگذار کرد.

رحمان که تلاش داشت در کل مسابقه حریف را به منطقه قرمز برده و او را به بیرون هل بدهد و از خم بگیرد، در شرایطی که ۵-۴ از موساکایف، کشتی‌گیر روسی تبار مجارستان پیش بود، مغلوب زیرگیری برق‌آسای او در وسط تشک شد و جالب اینکه این کشتی‌گیر بلافاصله با به هم زدن تعادل رحمان به پشت او رفت تا دقیقا در فاصله شش ثانیه تا پایان کشتی، دو امتیاز سرنوشت‌ساز این مسابقه را بگیرد و به نتیجه ۶-۵ این کشتی نفس‌گیر را در نیمه نهایی به سود خود تمام کند‌.

1927024

این یک موفقیت استثنایی و یک پیروزی شایسته برای کشتی‌گیر مجار بود و او بعد از این موفقیت دو زانو روی تشک نشست و زار زار گریه کرد. آن هم در شرایطی که رحمان با شکست دادن حریف آمریکایی در دور قبلی و با حملات پیاپی در وقت اول و دوم واقعا می‌توانست برنده این مسابقه باشد.

1927025

نکته این بود که عموزاد بعد از به دست آوردن امتیاز برتری، اقدام به کنترل کشتی کرد و حملات خود را به سمت حریف مجار ادامه نداد تا موساکایف با سرعت عجیب و غریبش برنده این کشتی سرنوشت‌ساز بشود. البته این شکست شاید تجربه‌ای مناسب برای ستاره جدید کشتی ایران باشد که اگرچه در وزن ۶۵ کیلو شانس اول مدال طلا بود اما شاید قصد داشته باید در المیپک پرچم ایران را بالا ببرد‌.

به هر صورت روز دوم مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان برای ما به تلخی تمام شد، چرا که هر دو کشتی‌گیر ما توانایی پیروزی مقابل حریفان خود را داشتند. گلیج مقابل سعدالله‌یف روس و عموزاد مقابل موساکایف روسی الاصل. تفاوت در این بین البته تجربه و استراتژی تا ثانیه آخر کشتی بود. ضعف در دفاع مقابل حملاتی که امیدهای کشتی ایران را ناامید کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.