شوک بزرگ و ناجوانمردانه به تیم ایرانِ قهرمان جهان! – جزئیات خبر

0 48

شوک بزرگ و ناجوانمردانه به تیم ایرانِ قهرمان جهان! – جزئیات خبر


کد خبر : 1954244 |
10 مرداد 1402 ساعت 09:00 |
33.9K بازدید |

14
دیدگاه

اختصاصی ایستگاه 3؛


جوانان والیبال ایران که چند روز پیش به قهرمانی جهان رسیدند حالا با یک شوک بزرگ مواجه شده‌اند.

شوک بزرگ و ناجوانمردانه به تیم ایرانِ قهرمان جهان!

به گزارش “ایستگاه 3″، بعضی وقت‌ها می‌گوییم که گفتن برخی کلمات در حرف کار ساده‌ای است، اما این موضوع که ما می‌خواهیم درباره آن صحبت کنیم حتی به زبان آوردنش نیز دشوار است؛ قهرمانی جهان، کاری که جوانان والیبال ایران چندی قبل موفق به انجام آن شدند.

تیم قهرمان جهان ایران؛ این عبارت به قدری بزرگ و جذاب است که هرگاه به چشممان بخورد، باز هم حس افتخار به ما دست می‌دهد. از آن‌هایی که بعد از شنیدنش به قول معروف می‌گوییم به ایرانی بودن خودمان افتخار می‌کنیم.

بعد از گذشت چند روز از این اتفاق مهم نه تنها پاداش ویژه‌ای به این تیم قهرمان جهان ایران تعلق نگرفته که حالا یک شوک بزرگ نیز به بازیکنانش وارد شده و وعده قبلی که با آنها داده شده بود نیز در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است.

1903929

پس از کسب مدال طلای جهان در رسانه‌ها خبری مطرح شد مبنی بر اینکه بازیکنان تیم ملی جوانان به خاطر این قهرمانی از خدمت سربازی معاف شده‌اند. بعد از انتشار این خبر چند بازیکن در مصاحبه‌هایی بابت رقم خوردن این اتفاق ابراز خوشحالی کرده و از مسئولان تشکر کردند. با این حال اکنون همه چیز روی هوا رفته است.

بر اساس اطلاعات ما پس از پیگیری بازیکنان تیم ملی جوانان ایران در مورد بحث معافیت سربازی به آنها گفته شده که فعلاً قانونی در این باره وجود ندارد و باید بررسی‌های لازم انجام شود تا اگر امکانش وجود داشت برای بحث معافیت آنها اقدام شود.

1903930

حالا بازیکنانی که پیش‌بینی می‌شود می‌توانند تشکیل‌دهنده نسل طلایی جدید والیبال ایران باشند با یک استرس و نگرانی بزرگ مواجه شده‌اند. بلافاصله پس از اینکه از این موضوع مطلع شدیم با مطرح‌ترین بازیکن تیم ملی جوانان یعنی پوریا حسین‌خانزاده که در لیگ ملت‌های والیبال نیز حاضر بود تماس گرفتیم و جزئیات ماجرا را از او جویا شدیم که می‌توانید اینجا صحبت‌های او با ایستگاه 3 را بخوانید.

بولت سرشاخههیچ خبری از معافیت ما نیست
بعد از قهرمانی در حال برگشت بودیم که دیدیم چند سایت از جمله مثلا خود ایستگاه 3 زدند که تیم زیر ٢١ سال ایران از سربازی معاف شد. ما هم امیدوار به ایران آمدیم و فکر کردیم کارمان پیگیری می‌شود، اما خبر خاصی نشد. الان هم می‌گویند معاف می‌شوید و ما با وزیر صحبت می‌کنیم اما هیچ اتفاقی نیفتاد. نه پاداشی، نه معافیتی، واقعا هیچ…

بولت سرشاخهمی‌گویند این نوع معافیت در سامانه نیست!
بعضی‌ها به ما گفته‌اند که چنین نوعی از معافیت در سامانه ثبت نشده است. بچه‌ها واقعا نگران شده‌اند و ذهنشان درگیر است. فدراسیون یک پاداش ناچیزی به ما داد و تا حدودی حمایتمان کرد، ولی در مورد معافیت چیزی به ما نگفتند. وقتی می‌پرسیم معافیت ما چه شد، جواب درست، حسابی نمی‌دهند. ما یک قهرمانی کسب کردیم که باعث شادی مردم شد اما آمدیم و هیچ خبری نشد.

بولت سرشاخهوضعیت ما روی هواست
در این ورزش مصدومیت، خستگی و دوری از خانواده وجود دارد. حالا ما که یک عضو کوچک از ورزش ایران هستیم و خیلی بزرگ‌تر از ما هستند، ولی واقعا با وجود قهرمانی جهان هنوز روی هوا هستیم. الان مثلاً علی حاجی‌پور نمی‌تواند شش-هفت ماه والیبال بازی کند. ممکن است برای من و بقیه هم خدایی نکرده چنین اتفاقی پیش بیاید.

1903931

بولت سرشاخهبلای امین اسماعیل‌نژاد را سر ما نیاورید
من به نمایندگی از بچه‌ها صحبت می‌کنم و بحث اول ما سربازی است. الان اگر معافیت ما درست نشود باید دو سال در یک تیم نظامی بازی کنیم. در این وضعیت باید بدون پول بازی کنیم و از نظر روحی هم به هم می‌ریزیم. بعد از لژیونر شدن ما هم جلوگیری می‌کند. نمونه بارز این قضیه امین اسماعیل‌نژاد است که پارسال باید به ایتالیا می‌رفت اما با یک سال تاخیر این اتفاق افتاد. جز این در بحث پاداش هم هیچکس هوای ما را نداشت و به بعضی از ما در شهر خودمان هم چیزی ندادند.

بولت سرشاخهبچه‌ها همه نگران هستند و به هم پیام می‌دهند
این کار ماست و باید از آن پول دربیاوریم. هیچ حمایتی انجام نشد و بچه‌ها همه نگران هستند. همه به هم پیام می‌دهند و با هم صحبت می‌کنیم و می‌گوییم این سربازی چه شد. قبل از فینال هم به ما می‌گفتند اگر قهرمان شوید معاف خواهید شد و این انگیزه ما را روی هزار برد اما فعلا خبری از آن نیست.

بولت سرشاخهمی‌خواهم سال آینده لژیونر شوم 
می‌گویند در سامانه یا سایت آیتمی به عنوان معافیت قهرمانی جهان وجود ندارد. ما نگران هستیم و در مورد خودم می‌گویم که می‌خواستم سال آینده لژیونر شوم، اما اگر معاف نشوم، نمی‌توانم. قبل از قهرمانی آسیا هم برای ما دغدغه ذهنی به وجود آمده است. پارسال بعد از لیگ ملت‌ها هم به امین گفته بودند معاف می‌شوی اما اینطوری نشد و این موضوع روی او در قهرمانی جهان تاثیر گذاشت و از نظر روحی مشکل پیدا کرد.

1903932

بولت سرشاخهروی هم ۳۰ میلیون تومان هم‌ نگرفتیم
از بحث سربازی هم عبور کنیم، حتی پاداشی هم به ما ندادند. ما یک مقامی آوردیم که همه خوشحال شدند. یک خبرنگار بعد از مسابقات به من زنگ زد و گفت شما دو-سه میلیارد پاداش گرفته‌اید دیگر. به خدا همه را جمع کنیم و دلارهایمان را هم بفروشیم آخرش می‌شود، ٢٠-٣٠ میلیون تومان. همین خبرنگار می‌گفت حواله هم گرفتید که گفتم نه هیچکس چیزی به ما نداد. ما همه برای این کشور و شاد کردن دل مردم می‌جنگیم. در تیم ملی هم که می‌دانید آورده مادی برای ما وجود ندارد. ما به دنبال شاد کردن دل مردم هستیم اما در کنارش باید یک انگیزه‌ای برای ما ایجاد شود. اصلا هیچ…

بولت سرشاخهمی‌توانیم نسل طلایی والیبال باشیم
بچه‌ها خیلی نگران هستند. خواهش می‌کنیم به کار ما رسیدگی کنند. ما هنوز بچه هستیم و سنمان کم است و از ما بزرگ‌تر هم بوده‌اند که این اتفاق‌ها برایشان افتاده است. اگر ما معاف شویم می‌توانیم نسل طلایی جدید باشیم. اگر ما معاف نشویم مثلاً تیم الان نوجوانان که بعداً به جوانان می‌آید می‌گویند این‌ها قهرمان جهان شدند و این اتفاق برایشان نیفتاد، پس ما چه انگیزه‌‌ای داشته باشیم و برعکس اگر این اتفاق بیفتند انگیزه آنها صدبرابر می‌شود.

بولت سرشاخهاین تیم آماده قهرمانی در آسیاست
آقا میلاد هم آمد و تیم ما کامل شد. تمریناتی که انجام می‌دهیم نشانه‌های خوبی برای قهرمانی آسیا دارد. تیم ما نسبت به لیگ ملت‌ها رشد خیلی زیادی داشته است. انشالله با وجود تماشاگران و انگیزه‌ای که داریم قهرمان آسیا می‌شویم. الان تیم ما باتجربه‌تر شده و انشالله قهرمان می‌شویم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.