شکست یزدانی مقابل حریف آمریکایی در ثانیه‌های پایانی – جزئیات خبر

0 59

شکست یزدانی مقابل حریف آمریکایی در ثانیه‌های پایانی – جزئیات خبر


کد خبر : 1950660 |
23 تیر 1402 ساعت 18:37 |
4.2K بازدید |

0
دیدگاه


نماینده وزن ۷۰ کیلوگرم ایران در شرایطی که تا ثانیه‌های پایانی از حریف آمریکایی خود پیش بود با بی‌تجربگی امتیاز از دست داد و با قبول شکست از رسیدن به فینال تورنمنت مجارستان بازماند.

شکست یزدانی مقابل حریف آمریکایی در ثانیه‌های پایانی

به گزارش “ایستگاه 3” و به نقل از ایسنا، در جریان دیدار نیمه نهایی وزن ۷۰ کیلوگرم کشتی آزاد تورنمنت رنکینگ مجارستان، امیرمحمد یزدانی دارنده مدال نقره جهان مقابل جوزف مک کنا از آمریکا به روی تشک رفت و در حالی که تا ثانیه‌های پایانی ۸ بر ۴ از حریف پیش بود در نهایت با فن فیتوی حریف با نتیجه ۹ بر ۸ شکست خورد و از رسیدن به فینال بازماند. 

یزدانی پیش از این مقابل کشتی گیران مجارستان و قرقیزستان صاحب برتری شده بود.

در اواسط این مبارزه در حالی که داوران روی فن یزدانی به او ۴ امتیاز داده بودند و نتیجه ۸-۰ شده بود، روی اعتراض آمریکایی‌ها و بازبینی فیلم، نتیجه را به ۶-۴ تغییر دادند. در پایان مبارزه نیز یزدانی به داوری اعتراض داشت.

با توجه به حذف محمد بخشی دیگر نماینده وزن ۷۰ کیلوگرم ایران در این مسابقات، امیرمحمد یزدانی با رسیدن به دیدار رده بندی  از سوی کادر فنی به عنوان ملی پوش وزن ۷۰ کیلوگرم ایران در رقابت‌های جهانی ۲۰۲۳ انتخاب شد.

پیش از این والی زاده در ۵۷ و محمد نخودی در وزن ۷۹ کیلوگرم نیز به عنوان ملی پوشان ایران در رقابت‌های جهانی بلگراد انتخاب شدند و محمدنژاد جوان و علی سوادکوهی با شکست مقابل حریفان مصری و گرجستانی و حذف از این رقابت‌ها در رسیدن به دوبنده تیم ملی ناکام ماندند.

به این ترتیب  ترکیب ۱۰ نفره تیم ملی کشتی آزاد با مشخص شدن نمایندگان ایران در ۳ وزن ۵۷، ۷۰ و ۷۹ کیلوگرم در رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۲۳ کامل شد. البته در وزن ۹۲ کیلوگرم اگر کامران قاسمپور به دلیل مصدومیت نرسد، امیرعلی آذرپیرا ملی‌پوش خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.