صادقی، شهرجردی و مهدی‌زاده به برنز رسیدند – جزئیات خبر

0 12

صادقی، شهرجردی و مهدی‌زاده به برنز رسیدند – جزئیات خبر


کد خبر : 1952017 |
30 تیر 1402 ساعت 11:18 |
84 بازدید |

0
دیدگاه

کاراته قهرمانی آسیا| گلشانژاد و دهقان‌زاده فینالیست شدند


در نخستین روز رقابت‌های کاراته قهرمانی آسیا سه نماینده کشورمان به مدال برنز رسیده و دو کاراته‌کای دیگر کشورمان به دیدار نهایی راه پیدا کردند.

صادقی، شهرجردی و مهدی‌زاده به برنز رسیدند

به گزارش “ایستگاه 3” و به نقل از تسنیم، نوزدهمین دوره مسابقات کاراته قهرمانی آسیا از صبح امروز (جمعه – 30 تیر ماه) در ملاکا مالزی آغاز شد و سه نماینده کشورمان به مدال برنز رسیده و دو کاراته‌کای دیگر فینالیست شدند. در رقابت‌های صبح امروز آتوسا گلشادنژاد و بهنام دهقان‌زاده با برتری مقابل تمامی رقبای خود فینالیست شدند و فاطمه صادقی و ابوالفضل شهرجردی در کاتای انفرادی و امیر مهدی‌زاده در کومیته نیز به مدال برنز دست یافتند.

اولین صعود گلشادنژاد به فینال آسیا
در رقابت‌های کومیته وزن 61- کیلوگرم بانوان، آتوسا گلشاد‌نژاد در دور نخست با نتیجه 2 بر صفر مونا الدیری از اردن را پشت سر گذاشت و در دور دوم موفق شد با نتیجه یک بر صفر اسل کانایا از قزاقستان را شکست دهد. وی در سومین مسابقه خود مقابل گونگ لی از چین در پایان زمان قانونی به تساوی صفر- صفر رسید، اما با رأی داوران (هانتی) از سد حریف خود عبور کرد تا اولین فینالیست کاراته ایران در این دوره از رقابت‌ها لقب گیرد. گلشانژاد برای کسب نشان طلا از ساعت 13:35 امروز (به وقت ایران) به روی تاتامی خواهد رفت.

تلاش دهقان‌زاده برای طلای آسیا
در وزن 55- کاراته آقایان، بهنام دهقان‌زاده با کسب سه پیروزی فینالیست شد تا او نیز تا ساعاتی دیگر برای کسب نشان طلا به مصاف حریف خود برود. دهقان‌زاده در اولین‌ مسابقه خود با نتیجه 5 بر 2 ارزوف سویت‌گلیف از ترکمنستان را شکست داد و در ادامه با برتری مقتدرانه 8 بر صفر مقابل نماینده سریلانکا به دیدار نیمه نهایی رسید. نماینده وزن 55- کاراته ایران در این مرحله نیز با برتری قاطع 14 بر 5 نماینده میزبان را شکست داد و با اقتدار فینالیست شد.

چهارمین مدال آسیایی مهدی‌زاده
بر اساس این گزارش، در رقابت‌های وزن 67- کیلوگرم، امیر مهدی‌زاده کاراته‌کا باسابقه کشورمان با سه پیروزی و یک شکست به مدال برنز رسید. مهدی زاده ابتدا در نخستین دیدار با نتیجه 6 بر 3 مقابل نولانبر کالیسبک از قرقیزستان به برتری دست یافت، اما در دور دوم در دیداری نزدیک با نتیجه 6 بر 5 مقابل امیرعلی از قزاقستان شکست خورد. با صعود کاراته‌‌کا قزاقستانی به دیدار نهایی، مهدی‌زاده فرصت حضور در جدول شانس مجدد را پیدا کرد.

نماینده وزن 67- آقایان کشورمان در دیدار شانس مجدد موفق شد با نتیجه 2 بر صفر محمود دیفلاح از فلسطین را شکست دهد و راهی دیدار رده‌بندی شود. کاراته‌کا باسابقه کشورمان  که سابقه دو مدال طلا و یک برنز قهرمانی آسیا را در کارنامه دارد، در دیدار رده‌بندی با نتیجه 3 بر 2 محمد التیبی از کویت را شکست داد و صاحب مدال برنز شد.

سومین مدال برنز آسیایی صادقی
اما در رقابت‌های کاتا، فاطمه صادقی و ابوالفضل شهرجردی نماینده کشورمان به نشان برنز رسیدند. در ابتدا فاطمه صادقی نماینده کاتا انفرادی بانوان کشورمان در دور اول با کسب 39.6 امتیاز در رده چهارم قرار گرفت و پس از کاتاروهای هنگ کنگ، ویتنام و اندونزی راهی مرحله بعدی مسابقات شد. صادقی در دوم با کسب 41.3 امتیاز در رده دوم قرار گرفت و راهی دیدار رده‌بندی شد.

صادقی در دیدار رده‌بندی مقابل ساکورا آلفورته از فیلیپین قرار گرفت و با کسب امتیاز 41.6 مقابل 42.2 امتیاز نماینده فیلیپن به برتری رسید و سومین مدال برنز خود در رقابت‌های قهرمانی آسیا را کسب کرد.

دومین مدال برنز شهرجردی در ملاکا
همچنین ابوالفضل شهرجردی کاتارو کشورمان در بخش آقایان، ابتدا دور اول با کسب  39.3 امتیاز در جایگاه چهارم ایستاد و پس از کاتاروهای کویت، کره جنوبی و هنگ‌کنگ راهی مرحله بعدی مسابقات شد. شهرجردی در دومین دور اجرای کاتا با کسب  40.1 امتیاز در جایگاه سوم ایستاد و راهی دیدار رده‌بندی شد.

نماینده کاتا آقایان کشورمان در دیدار رده‌بندی با امتیاز 40.7 مقابل چائو از چین تایپه که امتیاز 40.1  را بدست آورده بود، به پیروزی رسید و دومین  مدال برنز انفرادی خود در مسابقات قهرمانی آسیا 2023 مالزی را بدست آورد.شهرجردی همراه با تیم کاتای کشورمان نیز موفق به کسب دو مدال نقره و دو برنز آسیا شده است.

در ادامه مسابقات و تا ساعاتی دیگر لیلا برجعلی دیگر نماینده کشورمان نیز به روی تاتامی خواهد رفت.

دومین‌ دوره مسابقات پاراکاراته و نوزدهمین دوره رقابت‌های کاراته قهرمانی آسیا از امروز (جمعه 30 تیر) در ملاکا مالزی آغاز شده است و تا روز یکشنبه یک مرداد ماه ادامه خواهد داشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.