علیزاده: جوان می‌تواند مثل کورتانیدزه باشد + خبر جدید

0 12

علیزاده: جوان می‌تواند مثل کورتانیدزه باشد + خبر جدید


کد خبر : 1951988 |
30 تیر 1402 ساعت 01:44 |
130 بازدید |

0
دیدگاه


مربی سازنده کشتی خراسان رضوی گفت، هرچند احمد جوان وزن زیادی کم می‌کند و حریف اصلی او این کاهش وزن است، اما بعید به نظر می‌رسد که تا المپیک بخواهد به وزن بالاتر برود.

علیزاده: جوان می‌تواند مثل کورتانیدزه باشد

به گزارش “ایستگاه 3” به نقل از تسنیم، مرتضی علیزاده که در برهه‌ای مربی احمد جوان بوده است، درباره عملکرد این کشتی‌گیر در چرخه انتخابی تیم ملی بزرگسالان اظهار داشت: در این سال‌ها که احمد بیشتر درگیر اردوهای تیم‌های جوانان و بزرگسالان بوده و آنجا تمرین کرده است، اما من فکر می‌کنم بزرگ‌ترین مشکل و یا به عبارتی مهمترین حریف او، وزن زیادش است. احمد جوان کیلوهای زیادی را کم می‌کند و به نظرم این مسئله به او در مسابقات آسیب می‌زند.

وی ادامه داد: به نظرم اگر او زودتر به وزن جدید برود، بهتر در وزن 61 کیلوگرم جا می‌افتد، اما بعید می‌دانم چنین تصمیمی داشته باشد و ظاهراً می‌خواهد تا المپیک صبر کند. به هرحال 61 کیلوگرم، وزن المپیکی نیست و احمد جوان با هدف حضور در المپیک، می‌خواهد در 57 کیلوگرم بماند. با این وجود وزن کم کردن زیاد هم مانعی بزرگ در راه کسب نتیجه است.

این مربی سازنده کشتی خراسان درباره اینکه آیا این همه کاهش وزن منجر به آسیب جسمی در آینده برای این کشتی‌گیر نخواهد شد، گفت: در رده‌های خردسالان، نونهالان و نوجوانان که اصلاً وزن کم کردن جایز نیست، اما بچه‌ها وقتی به تیم‌های ملی جوانان و بزرگسالان می‌رسند، باتجربه هستند و زیر نظر پزشک متخصص این کار را انجام می‌دهند و تا حدی وزن کم کردن مجاز است. به نظر من این میزان کاهش وزن احمد جوان دیگر خیلی زیاد است و بهتر است به یک وزن بالاتر برود.

علیزاده در پاسخ به این پرسش که «آیا قد و قامت احمد جوان برای رفتن به وزن 61 کیلوگرم و وزن المپیکی بالاتر (65 کیلوگرم) کوتاه نیست؟»، تصریح کرد: کشتی‌ قهرمانان زیادی داشته است که فیزیک منحصربه‌فرد و خاص خود را داشته‌اند. مثل کورتانیدزه که در 97 کیلو قدش کوتاه‌تر از حریفانش بود، اما سبک و سیاق خودش را داشت و خیلی‌ها را شکست می‌داد. احمد جوان کشتی‌گیر جنگجویی است و برای رسیدن به دوبنده تیم ملی سماجت دارد. من که فکر می‌کنم همچنان امیدوار است تا المپیک پاریس در وزن 57 کیلوکرم باشد و مدال بگیرد.

این مربی خراسانی در پایان خاطر نشان کرد: البته شرایط مسابقه انتخابی احمد جوان و میلاد والی‌زاده در بوداپست عادلانه نبود. اول آنکه حریف احمد، مازندرانی بود و در دو طرف کُچ، مربیان مازندرانی نشسته بودند. من نمی‌خواهم شرایط را زیر سؤال ببرم، اما احمد کشتی‌های بیشتری در جدول گرفت و بعد از دو باخت روحیه‌اش هم خوب نبود. در واقع آنها با شرایط روحی و جسمی یکسان روبه‌روی هم قرار نگرفتند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.