فینالیست شدن عموزاد و شکست وفایی‌پور – جزئیات خبر

0 24

فینالیست شدن عموزاد و شکست وفایی‌پور – جزئیات خبر


کد خبر : 1953385 |
06 مرداد 1402 ساعت 08:04 |
5.8K بازدید |

0
دیدگاه


در روز اول تورنمنت کنکور روسیه که در ولادی قفقاز برگزار می‌شود، محمدعلی عموزاد به فینال 65 کیلوگرم رسید.

فینالیست شدن عموزاد و شکست وفایی‌پور

به گزارش “ایستگاه 3” و به نقل از تسنیم، مسابقات مقدماتی رقابت‌های بین المللی کشتی آزاد جام کنکور روز گذشته در ولادی قفقاز روسیه برگزار شد.

در پایان مسابقات روز نخست، محمدعلی عموزاد در وزن 65 کیلوگرم به دیدار فینال راه یافت، هادی وفایی‌پور در وزن 86 کیلوگرم و امیرحسین فیروزپور در وزن 92 کیلوگرم به دیدار رده بندی رفتند،‌ عرفان الهی در وزن 74 کیلوگرم و سبحان یاری در وزن 79 کیلوگرم نیز در گروه بازنده‌ها حضور دارند.

نتایج نمایندگان کشورمان در این مسابقات که با حضور اکثر عنوان‌داران روس برگزار شد، به شرح زیر است:

در وزن 61 کیلوگرم یاسین رضایی در دیدار نخست با نتیجه 4 بر 3 مغلوب کایرات امیرتایف از قزاقستان شد و با توجه به شکست حریفش، از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن 65 کیلوگرم آرمین حبیب‌زاده در دور نخست با نتیجه 7 بر 7 مغلوب زیرالدین بایراموف از آذربایجان شد و با توجه به شکست حریفش از دور رقابت‌ها کنار رفت. کیان محمودجانلو نیز با نتیجه 4 بر 3 مقابل ماگومد تاژدینویف از روسیه شکست خورد و با توجه به مغلوب شدن حریفش در دورهای بعد از دور رقابت‌ها کنار رفت. در این وزن محمدعلی عموزاد، دیگر نماینده کشورمان، در دور نخست جامبولات کیزینوف از روسیه را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 3 بر 2 از سد آرتور بادتیف از روسیه گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. عموزاد در این مرحله با نتیجه 10 بر صفر ماگومد تاژدینوف از روسیه را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. وی فردا شب برای کسب مدال طلا به مصاف گاجی مراد عمراف از روسیه برود.

در وزن 74 کیلوگرم محمدصادق فیروزپور در دور نخست با نتیجه 7 بر 1 مغلوب احمد نوراخمایف از روسیه شد و با توجه به شکست حریفش از دور رقابت‌ها کنار رفت. عرفان الهی در دور اول با نتیجه 7 بر 2 ماگومد کاردانوف از روسیه را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد با نتیجه 2 بر 1 مغلوب تیمور بیژویف از روسیه شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال، وی به گروه بازنده‌ها رفت تا به کار خود را برای کسب مدال برنز به مصاف رسول شاپیف از مقدونیه برود. وی در صورت پیروزی در این مبارزه در دیدار رده‌بندی مقابل آنزور زاکویف از روسیه قرار می‌گیرد.

در وزن 79 کیلوگرم سبحان یاری در دور اول با نتیجه 10 بر صفر مقابل خالد یخیف از روسیه مغلوب شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال به گروه بازنده‌ها رفت. یاری در این گروه باید به مصاف آزرت اولیمباشف از روسیه برود و در صورت گذر از این حریف در دیدار رده‌بندی به مصاف اورخان عباس‌اف از آذربایجان می‌رود.

در وزن 86 کیلوگرم هادی وفایی‌پور در دور نخست با نتیجه 11 بر صفر اسلاویک نانیف از روسیه را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد با نتیجه 4 بر 4 آلن نایفونوف از روسیه را مغلوب کرد. وفایی‌پور در مرحله نیمه نهایی با نتیجه  3 بر 1 مغلوب آرتور، نایفونوف دارنده مدال‌های برنز المپیک و جهان، از روسیه شد و به دیدار رده‌بندی رفت. وی در این دیدار با برنده مبارزه مالیک شاوایف از روسیه و تاژین آکایف از روسیه کشتی می‌گیرد.
در وزن 92 کیلوگرم امیرحسین فیروزپور در دور اول با نتیجه 12 بر 4 سامخان جبرائیل اف از مولداوی را شکست داد. وی در دور بعد با نتیجه 9 بر 1 عظمت زاکویف از روسیه را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. فیروزپور در این مرحله با نتیجه 7 بر 5 مغلوب آلن باگایف از روسیه شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار به مصاف برنده مبارزه میان شامیل زبیراف از آذربایجان و آسخانب سعداله‌یف از روسیه می‌رود.

اسامی کشتی‌گیران راه‌یافته به دیدار فینال این مسابقات به شرح زیر است:

57 کیلوگرم آرتم گوبایف (روسیه) – رامیز گامزاتوف (روسیه)
61 کیلوگرم: احمد ادریسوف (روسیه) – بشیر ماگومدوف (روسیه)
65 کیلوگرم: محمدعلی عموزادخلیلی (ایران) – گاجی مراد عمروف (روسیه)
70 کیلوگرم: کوربان شیرایف (روسیه) – کنستانتین کاپرینوف (روسیه)
74 کیلوگرم: زائوربک سیداکوف (روسیه) – تیمور بیژویف (روسیه)
79 کیلوگرم: خالد یخیف (روسیه) – گاجی مراد علیخمایف (روسیه)
86 کیلوگرم: امان اله گاجیماگومدوف (روسیه) – آرتور نایفونوف (روسیه)
92 کیلوگرم: گاجیماگومد نجم الدینوف (روسیه) – آلن باگایف (روسیه)
97 کیلوگرم: عبدالرشید سعداله یف (روسیه) – احمد تاج الدینوف (بحرین)
125 کیلوگرم: آنزور خیزریف (روسیه) – زلیمخان خیزریف (روسیه)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.