فینال ویمبلدون: تاریخ‌سازی برای قهرمانی! – جزئیات خبر

0 25

فینال ویمبلدون: تاریخ‌سازی برای قهرمانی! – جزئیات خبر


کد خبر : 1950678 |
24 تیر 1402 ساعت 02:30 |
720 بازدید |

0
دیدگاه


فینال رقابت‌های تنیس ویمبلدون در بخش زنان امروز با مصاف انس جابر و مارکتا وندروسووا برگزار خواهد شد.

فینال ویمبلدون: تاریخ‌سازی برای قهرمانی!

به گزارش “ایستگاه 3″، در مرحله نیمه نهایی رقابت‌های تنیس ویمبلدون 2023 در بخش زنان، روز پنجشنبه مارکتا وندروسووا موفق شد الینا اسویتولینا را در دو ست از پیش رو بردارد و در ادامه نیز انس جابر با بازگشتی قهرمانانه مقابل آرینا سابالنکا، راهی فینال شد.

دو تنیسوری که پیروزی هر یک از آنها در رقابت امروز با یک تاریخ سازی همراه خواهد بود. انس جابر، رتبه ششم جهان، تنها یک پیروزی تا تبدیل شدن به اولین بازیکن عرب و آفریقایی که یک عنوان گرند اسلم را کسب کرده است فاصله دارد و در سوی دیگر، وندروسووا، رنکینگ 42 جهان، اولین بازیکن آن‌ سید خواهد بود که در صورت پیروزی به قهرمانی ویمبلدون در عصر جدید دنیای تنیس می‌رسد.

این دو در راه رسیدن به فینال به پیروزی‌های قابل توجه زیادی دست یافتند، نایب قهرمان سال گذشته که 4 قهرمان سابق گرند اسلم را شکست داد تا اولین بازیکنی از زمان سرنا ویلیامز باشد که دو سال متوالی به فینال ویمبلدون می‌رسد.

انس همچنین اولین بازیکنی بود که از زمان سرنا در سال 2012، 3 نفر از ده تنیسور برتر رنکینگ را در راه رسیدن به فینال ویمبلدون شکست داد و بعد از یلنا اوستاپنکو در رولن گاروس 2017، اولین بازیکنی بود که در سه بازی پس از شکست در ست نخست، کامبک می‌زند و راهی فینال می‌شود.

1897946

بولت سرشاخهبرخوردهای مستقیم

انس و مارکتا پیش از این 6 بار با هم روبرو شدند و هر کدام 3 بار پیروز شدند و زن تونسی در تنها رویارویی قبلی که آنها را روی چمن گرد هم آورد، در ایستبورن در سال 2021 به پیروزی رسید.

تنیسور اهل چک با پیروزی در مسابقات آزاد استرالیا و ایندین ولز در این فصل در تقابل مستقیم از انس (2-0) بهتر عمل کرد هرچند در آن زمان تنیسور تونسی از مصدومیت رنج می‌برد.

بولت سرشاخهعملکرد در فینال‌ها

جابر در حالی وارد فینال فردا خواهد شد که تا کنون در دیدارهای پایانی 4 پیروزی و 7 شکست از جمله دو پیروزی روی چمن در بیرمنگام 2021 و برلین 2022 به دست آورد و آخرین عنوان او در چارلستون امسال بود.

در مورد وندروسووا، او فقط در سال 2017 یک عنوان قهرمانی را به دست آورد و در 4 فینال گذشته از جمله فینال انفرادی زنان در المپیک توکیو دو سال پیش شکست خورد.

بولت سرشاخهعملکرد در گرنداسلم‌ها

هر دو تنیسور قصد دارند اولین عنوان گرند اسلم خود را کسب کنند. جابر در تابستان گذشته، اولین بازیکن عرب و اولین بازیکن آفریقای شمالی بود که به فینال گرند اسلم رسید و در فینال ویمبلدون مغلوب ریباکینا شد.

انس پس از دو ماه حضور در US Open به دومین فینال متوالی رسید و مغلوب ایگا اشویانتک از لهستان شد.

در مورد وندروسوا، او در دومین فینال گرند اسلم خود پس از شکست در فینال رولان گاروس در سال 2019 مقابل اشلی بارتی استرالیایی حضور دارد.

1897945

و اگر او فردا این عنوان را به دست آورد، پس از این که تنیسور آمریکایی در سال 2007 این عنوان را به دست آورد، از رکورد ونوس ویلیامز پیشی خواهد گرفت و به بازیکنی با پایین‌ترین رنکینگ تبدیل خواهد شد که این عنوان را کسب کرده است.

او همچنین اولین بازیکن آن‌سید خواهد بود که پس از اما رادوکانو بریتانیایی در مسابقات آزاد آمریکا 2021 عنوان گرند اسلم را کسب می‌کند.

تنیسور اهل چک که پیشتر در ویمبلدون قهرمان شده‌اند، جانا نووتنا در سال 1998، و کویتووا در سال‌های 2011 و 2014 بوده‌اند، و اگر مارکتا قهرمان این عنوان شود، پس از باربورا کریچیکووا که در رولان گاروس قهرمان شد، اولین زن اهل چک خواهد بود که بعد از سال 2021 قهرمان گرند اسلم شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.