كليد چهارمى هانگژو شايد در كبدى پنهان باشد – جزئیات خبر

0 24

كليد چهارمى هانگژو شايد در كبدى پنهان باشد – جزئیات خبر


کد خبر : 1970394 |
13 مهر 1402 ساعت 05:15 |
2.6K بازدید |

2
دیدگاه

كبدى ميدان جنگِ ايران و هند؛


دیدارهای کبدی با حساسیت بسیار زیادی دنبال می‌شود، خصوصا برای ایران و هند که رقیب دیرینه یکدیگر هستند.

كليد چهارمى هانگژو شايد در كبدى پنهان باشد

به گزارش “ایستگاه 3″، بعد از درخشش شطرنج ايران در بخش تيمى كه تا اينجاى كار هندى‌ها را نقره داغ كرده‌اند و نويد كسب احتمالى طلايى ٢٤ عيار به گوش مى‌رسد. البته به شرط و احتمال نقره داغ شدن‌هاى پى‌در‌پى هندى‌ها در كشتى آزاد با توجه به اينكه هند در كاراته، وزنه بردارى، جوجيستو، كشتى فرنگى حرفى براى گفتن ندارد؛ رقابت‌هاى كبدى زنان و مردان بازي‌هاى آسيايى ميدان جنگ اصلى مى‌شود براى چهارمى در جدول مدال‌هاى نوزدهمين دوره بازي‌هاى آسيايى.

جنگ اصلى بين ايران و هند در زمين كبدى است، هندى‌ها اگر مى‌خواهند بعد از چين، ژاپن و كره جنوبى كه قهرمانى اولى مسجل است و دو كشور بعدى براى دوم شدن با هم سرشاخ هستند به مقام چهارم برسند و از ازبكستان پيشى بگيرند، نبايد مدال‌هاى طلاى كبدى زنان و مردان را به ايران واگذار كنند.

هندى‌ها تا پايان روز يازدهم ١٨ طلا دارند و ازبك‌ها ١٦ طلا، ايران هم شش طلا كه بى‌شك دو رقمى و بيشتر از اين خواهد شد. در كشتى فرنگى، آزاد، كاراته، وزنه بردارى، جوجيستو ايران فعلا شانس بيشترى دارد تا هند. ازبك‌ها هم خطر جدى در اين رشته‌ها به حساب مى‌آيند. در شطرنج تيمى كه هند قدرت جهانى است فعلا ايران صدر را به خود اختصاص داده و احتمال بيشترى براى ربودن طلا نسبت به حريفان دارد.

اگر كاروان ايران بتواند در دو وزن باقى‌مانده كشتى فرنگى، شش وزن كشتى آزاد، هشت مدال كميته ى كاراته و جوجيستو بى‌نقص بدرخشد و تا بتواند طلا درو كند و مدال زرين شطرنج تيمى را هم به گردن آويزد، آن وقت كبدى زنان و مردان تعيين كننده است كه چه كشورى چهارمى را بعد از سه قدرت چشم بادامى شرق دور جشن خواهد گرفت.

1935499

هند خاستگاه كبدى جهان است و ايران هم يكى از قدرت‌هاى اصلى، در بازي‌هاى آسيايى دوره قبل يعنى ٢٠١٨ جاكارتا كبدى ايران چنان داغى بر دل هندى‌ها در كبدى نشاند كه هنوز مرحم و مرهمى برايش پيدا نكرده اند. دو طلاى كبدى زنان و مردان آخرين بازي‌هاى آسيايى برگزار شده به ايران اختصاص يافت.

در اين دوره هند برعكس دوره قبل به كسب جايگاه چهارم مى‌انديشد؛ جايگاهى كه ازبك‌ها هم برايش دندان تيز كرده‌اند. آيا ايران با درو كردن طلاهاى پيش‌روى كشتى، كاراته، وزنه‌بردارى، شطرنج تيمى، جوجيستو و دو طلاى كبدى در كمال شگفتى و ناباورى جايگاه چهارم ٢٠١٠ گوانگژوى خود را بار ديگر در چين و اين بار هانگژو در رده بندى كلى جدول مدال‌ها پس مى‌گيرد؟

كبدى مردان يك طلا و دو نقره و كبدى زنان هم يك طلا، يك نقره و يك برنز از سه دوره اخير بازي‌هاى آسيايى كسب كرده‌اند كه سهم هر دو از آخرين دوره خوشرنگ‌ترين و مرغوب‌ترين مدال يعنى طلا بوده است.

پوريا تابان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.