مقانلو: خوشحالم یخ حسینی شکست – جزئیات خبر

0 11

مقانلو: خوشحالم یخ حسینی شکست – جزئیات خبر


کد خبر : 1955743 |
17 مرداد 1402 ساعت 00:25 |
282 بازدید |

0
دیدگاه

مهم خودباوری است که ملی‌پوشان تکواندو در حال رسیدن به آن هستند


سرمربی تیم ملی تکواندوی کشورمان با ابراز رضایت از عملکرد شاگردانش در یونیورسیاد 2023 تأکید کرد، نکته مهم رسیدن ملی‌پوشان جوان تکواندو به خودباوری است.

مقانلو: خوشحالم یخ حسینی شکست

به گزارش “ایستگاه 3” و به نقل از تسنیم، بیژن مقانلو درباره عملکرد ملی‌پوشان تکواندو در رقابت‌های یونیورسیاد دانشجویان جهان اظهار داشت: ابتدا باید به تک تک بچه‌ها خسته نباشید بگویم که با تمام وجود به میدان رفتند تا به کاروان کشورمان کمک کنند و مسلماً تمام رشته‌ها همین طور بودند. یونیورسیاد یک رویداد بزرگ است و به نوعی شبیه‌سازی المپیک با همان دهکده، شرایط و اتمسفر خیلی سنگین  مسابقات.

وی تصریح کرد: بچه‌ها با توجه به اولین حضورشان در این رویداد خوب ظاهر شدند و تعداد مدال‌ها افزایش پیدا کرد. باید رنگ مدال‌های ما خوشرنگ‌تر می‌شد و حق آرین سلیمی مدال طلا بود، اما کم‌لطفی کردند. متأسفانه بعضی جاها زور ما نمی‌رسد. باید برای مسابقات تیمی نیز از تک تک بچه‌ها تشکر کنم. آرین سلیمی با اینکه از ناحیه دنده ضرب دیده بود و در چند مسابقه به میدان نیامد، اما در دیدار نهایی با آن درد وارد زمین شد و خیلی کمک کرد. تلاش بچه‌ها جای تقدیر دارد که دنبال خوشرنگ کردن مدال‌ها و بیشتر کردن آن بودند.

دنیا روی ما کار می‌کند و باید کامل‌تر شویم
سرمربی تیم ملی تکواندو با اشاره به اینکه همچنان ضعف‌هایی وجود دارد، گفت: هیچ زمانی نمی‌توانیم بگویم که کامل شدیم و ما می‌دانیم نقاط ضعفی داریم که باید پوشش بدهیم و کامل‌تر شویم. دنیا روی ما کار می‌کند و ما باید مهارت‌های خود را افزایش دهیم و نقاط قوت‌مان را تقویت و نقاط ضعف خود را برطرف کنیم و به مشکلات داوری نیز آگاه‌تر شویم تا از آنها به نفع خود استفاده کنیم.

در حال رسیدن به خودباوری هستیم
مقانلو در مورد سطح مسابقات تکواندوی یونیورسیاد و حضور رقبا خاطر نشان کرد: رقبای خوبی در این مسابقات حضور داشتند. بازیکنان خوب چین و قهرمانان کشورهای ازبکستان، کره جنوبی،  ترکیه و دیگر کشورها نیز حاضر بودند. ممکن است یک ورزشکار چند بار قهرمان جهان شود، اما اتمسفر حاکم بر مسابقات است که باعث می‌شود برخی اوقات ورزشکار نتواند از آنها مدال بیرون بکشد. دائی هون لی با آن همه افتخار هیچ وقت نتوانست طلای المپیک بگیرد. باید بازیکنان خود را به گونه‌ای آموزش بدهیم که بتوانند بر جو حاکم مسابقات غلبه کنند.

وی در واکنش به طرح این موضوع که به نظر می‌رسید بچه‌ها در این مسابقات بار روانی کمتری را احساس می‌کردند، یادآور شد: باورهای بچه‌ها در حال قوی‌تر شدن است. کلیات تیم ما جوان است و مهم خودباوری است که در حال رسیدن به آن هستند. امیدوارم این روند ادامه داشته باشد تا بچه‌ها در این مسیر هم دل مردم را شاد کنند و هم سطح خود را ارتقا بدهند.

1883690

 میرهاشم نشان داد هنوز «میرهاشم» است
سرمربی تیم ملی تکواندو راجع به شکسته شدن طلسم کسب مدال توسط میرهاشم حسینی نیز تأکید کرد: میرهاشم ثابت کرد که هنوز «میرهاشم» است. بازیکن بخواهد خودش را از خلاءها در بیاورد خیلی سخت است و خیلی خوشحالم که این یخ شکست. میرهاشم بازیکن توانمندی است و در این رقابت‌ها خیلی متمرکز و تسلیم‌نشدنی کار کرد.

سلیمی غیرت کرد
مقانلو در پاسخ به سؤالی در مورد میزان مصدومیت آرین سلیمی به تسنیم گفت: در حال پیگیری هستیم. سلیمی از ناحیه دنده در این مسابقات آسیب دید و تا جایی که توانستیم او را در مسابقات تیمی درون زمین نگذاشتیم و در دیدار نهایی نیز قصد استفاده از او را نداشتیم، اما این بچه غیرت کرد و خودش به زمین رفت. تلاش او برای ما قابل تقدیر است و امیدواریم قبل از مسابقات گرندپری به شرایط آرمانی برسد و در آن مسابقات نیز خوش بدرخشد.

برخورداری در یک ثانیه جا می‌ماند
وی درباره تداوم روند مدال‌آوری مهران برخورداری و شکست دوباره او مقابل تکواندوکار ازبکستانی اظهار اشت: مهران خیلی بازیکن توانمندی است، اما یک سر ورزش برد و یک سر آن باخت است. باید تلاش خود را بیشتر کنیم، چرا که مهران در یک ثانیه جا می‌ماند. باید تمرین کنیم تا این یک ثانیه‌ها را جا نمانیم. وقتی می‌گویم باید یکسری نقاط ضعف را پوشش بدهیم همین چیزهاست.

به نادعلیان اعتقاد داریم
سرمربی تیم ملی تکواندو در پاسخ به این سؤال که چرا نادعلیان هنوز موفق به نشان دادن توانایی خود نشده است، گفت: هر بازیکنی برای رسیدن به اوج نیاز به زمان دارد و بازیکنان زمان‌های خاصی برای رسیدن به بلوغ ایده‌آل دارند. بازیکنی در 17 سالگی و بازیکن دیگر در 21 و حتی 24 سالگی به این شرایط می‌رسد. این زمان متغیر است. نادعلیان واقعاً بازیکن پرپتانسیل و توانمندی است و امیدوار هر چه سریع‌تر به این خودباوری برسد. به او اعتقاد داریم و می‌دانیم بازیکن توانمندی است و با شکستن یخش حرف برای گفتن خواهد داشت.

حضور 6 تکواندوکار در گرندپری پاریس قطعی شده است
مقانلو با اشاره به حضور شش نماینده تکواندوی ایران در دومین مرحله رقابت‌های گرندپری در سال 2023 در پاریس خاطر نشان کرد: حضور شش نماینده ما در گرندپری پاریس قطعی شده است. ابوالفضل زندی و مهدی حاج‌موسایی در وزن 54- کیلوگرم، متین رضایی در وزن 68- کیلوگرم، مهران برخورداری در وزن 80- کیلوگرم و ابوالفضل عباسی و آرین سلیمی در وزن 80+ کیلوگرم در این مسابقات حضور خواهند داشت. تمرینات از امروز آغاز خواهد شد و بچه‌هایی که با ما سفر بودند از چهارشنبه در تمرینات حضور خواهند داشت.

وی در مورد زمان اعلام ترکیب بازی‌های آسیایی و اینکه برای این مسابقات انتخابی خواهیم داشت، تصریح کرد: بعد از گرندپری شرایط را بررسی خواهیم کرد. هدف‌های خود را ترسیم کردیم و اولین هدف ما برای کسب سهمیه از طریق رنکینگ است و دومین هدف ما مسابقات گرنداسلم و آخرین گام نیز مسابقات قاره‌ای خواهد بود.

مهم این است که از رنکینگ جا نمانیم
سرمربی تیم ملی تکواندو راجع به شانس کسب سهمیه از طریق رنکینگ گفت: در حال جلو رفتن هستیم. در وزن 54- کیلوگرم، کره جنوبی دو بازیکن در میان نفرات برتر دارد و ما جز شش نفر رنکینگ هم باشیم، شانس سهمیه داریم. با توجه به اینکه دیرتر کارمان را شروع کردیم نمی‌توانیم خودمان را با رنکینگ یک مقایسه کنیم، اما می‌توانیم با رنکینگ‌های پنج و شش در کورس قرار بگیریم.  خیلی‌ها فکر می‌کنند فقط برای همین المپیک رنکینگ هست، اما این داستان برای المپیک‌های بعد ادامه خواهد داشت و مهم این است که ما جا نمانیم. 

تکواندو در دنیا متحول شده است
مقانلو درباره شانس تکواندو برای موفقیت در بازی‌های آسیایی هم اظهار داشت: ورزش و به خصوص تکواندو در دنیا متحول شده است. شما نمی‌توانید ورزش دو سال پیش ایران را با الان مقایسه کنید و در تکواندو نیز شرایط همین‌گونه است. کشورهای ازبکستان، کره جنوبی، اردن، چین و تک مهره‌های قزاقستان مدعی بوده و وقتی در رنکینگ مقایسه می‌کنیم متوجه می‌شویم خیلی از ما جلوتر هستند. ما هم سعی می‌کنیم در رقابت‌های پیش رو عقب‌ماندگی خود را جبران کنیم.

تیم تکواندو دانشجویان کشورمان در رقابت‌های یونیورسیاد موفق به کسب سه مدال طلا، دو نقره و یک مدال برنز شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.