مقصودلو تنها شطرنج‌باز ایرانی پیروز در مرحله سوم – جزئیات خبر

0 8

مقصودلو تنها شطرنج‌باز ایرانی پیروز در مرحله سوم – جزئیات خبر


کد خبر : 1955267 |
14 مرداد 1402 ساعت 23:16 |
1.6K بازدید |

2
دیدگاه


در مرحله سوم جام جهانی شطرنج، مقصودلو به پیروزی رسید و این درحالی بود که دانشور و طباطبایی بازی را به حریفان خود واگذار کردند.

مقصودلو تنها شطرنج‌باز ایرانی پیروز در مرحله سوم

به گزارش “ایستگاه 3” و به نقل از ایسنا، در دیدارهای اول از مرحله سوم جام جهانی شطرنج ۲۰۲۳ که در باکو در حال برگزاری است، پرهام مقصودلو، مرد شماره ۱ شطرنج ایران به مصاف حریف آلمانی خود رفت و موفق شد به پیروزی برسد.

مرد شماره ۱ شطرنج ایران درحالی به پیروزی دست یافت که ملی پوش ایران با ریتینگ ۲۷۱۹ در این مسابقات حضور دارد. حریف او در این دور دارای ریتینگ ۲۶۶۸ بود.

بردیا دانشور دیگر ملی پوش شطرنج ایران که موفق شد در مرحله دوم جام جهانی سوپر استاد بزرگ روس را شکست دهد، در دور سوم این رقابت‌ها مقابل حریف اماراتی بازی را واگذار کرد.

همچنین سید محمد امین طباطبایی مرد شماره ۲ شطرنج ایران هم در این دور از مسابقات به مصاف حریف آلمانی خود رفت و شکست خورد. این شکست درحالی برای ملی پوش ایران به دست آمد که او با ریتینگ ۲۶۸۹ در این مسابقات شرکت کرده است. حریف آلمانی او در این دور دارای ریتینگ ۲۶۹۰ بود.

باتوجه به پیروزی مقصودلو، این شطرنج باز در صورت تساوی در بازی دوم خود که فردا (یکشنبه) دنبال می‌شود می‌تواند به مرحله چهارم جام جهانی صعود کند. بردیا دانشور و سید محمد امین طباطبایی برای باقی ماندن در این مسابقات باید فردا مقابل حریفان به پیروزی برسند تا تکلیف صعود به دیدار سوم این مسابقات کشیده شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.