مهدی اولاد، دومین طلایی کاروان پارادوومیدانی ایران – جزئیات خبر

0 14

مهدی اولاد، دومین طلایی کاروان پارادوومیدانی ایران – جزئیات خبر


کد خبر : 1950320 |
21 تیر 1402 ساعت 23:15 |
870 بازدید |

2
دیدگاه

دارابیان چهارم شد و سهمیه پارالمپیک گرفت


مهدی اولاد دومین مدال طلای کاروان ایران در رقابت‌های پارادوومیدانی قهرمانی جهان را کسب کرد.

مهدی اولاد، دومین طلایی کاروان پارادوومیدانی ایران

به گزارش “ایستگاه 3” و به نقل از تسنیم، دهمین دوره رقابت‌های پارادوومیدانی قهرمانی جهان از صبح روز یکشنبه در پاریس آغاز شد و تا دوشنبه هفته آینده ادامه خواهد داشت.

در نوبت بعد از ظهر از چهارمین روز این مسابقات، رقابت پرتاب وزنه کلاس F11 برگزار شد و مهدی اولاد ملی‌پوش کشورمان با ورزشکارانی از کشورهای هند، پاناما (2 نفر)، کرواسی، لهستان، کنیا، کامرون (2 نفر)، فنلاند، مونته‌نگرو، برزیل، جمهوری آذربایجان، اسپانیا، مولداوی و اتریش به رقابت پرداخت.

اولاد که سابقه کسب یک طلا و یک نقره در پارالمپیک 2020 توکیو و یک طلا و یک برنز در مسابقات جهانی 2019 و همچنین 2 مدال طلا در بازی‌های پاراآسیایی 2018 جاکارتا در رشته‌های پرتاب دیسک و پرتاب وزنه را در کارنامه دارد، در رقابت امروز با رکورد 13.79 متر به مقام قهرمانی رسید و ضمن کسب سهمیه پارالمپیک پاریس، دومین طلای کاروان ایران را به ارمغان آورد.

امشب همچنین مسابقه پرتاب نیزه کلاس F11 برگزار شد و الناز دارابیان، ملی‌پوش ایران، با رکورد 13.48 متر در رده چهارم ایستاد و سهمیه پارالمپیک پاریس را به مود اختصاص داد.

دارابیان در پارالمپیک 2020 توکیو نیز حضور داشت و به مدال ششم دست یافته بود. وی همچنین مدال طلای بازی‌‌های پاراآسیایی 2018 جاکارتا را در کارنامه دارد.

پیش از این، امیر خسروانی، الهام صالحی، امان‌الله پاپی، رشید مسجدی و علیرضا مختاری موفق به کسب سهمیه پارالمپیک پاریس در این مسابقات شده بودند. بدین ترتیب تعداد ورزشکاران ایران که سهمیه گرفته‌اند، به عدد 7 رسید.

تا کنون بین ورزشکاران ایران، رشید مسجدی و مهدی اولاد به مدال طلا و امیر خسروانی به مدال نقره دست یافته‌اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.