هی جی فاتح ماراتن بازیهای آسیایی – جزئیات خبر

0 22

هی جی فاتح ماراتن بازیهای آسیایی – جزئیات خبر


کد خبر : 1970495 |
13 مهر 1402 ساعت 15:22 |
14.7K بازدید |

14
دیدگاه


هی جی، دونده چینی، عنوان قهرمانی مسابقات دوی ماراتن بازی‌های آسیایی هانگژو را به دست آورد.

هی جی فاتح ماراتن بازیهای آسیایی

به گزارش ایستگاه 3، دوی ماراتن همواره یکی از مهم‌ترین بخش‌های رشته دوومیدانی در مسابقات بوده و توجهات زیادی را به خود جلب می‌کند. امروز رقابت‌های دوی ماراتن بازی‌های آسیایی هانگژو در شرایطی در کمربند سبز رودخانه کیانتانگ برگزار شد که رقابت نسبتا نزدیکی بین شرکت‌کنندگان برقرار بود.

در این مسابقات، هی جی، دونده چینی، با زمان 2 ساعت و 13 دقیقه و 2 ثانیه عنوان قهرمانی را از آن خود کرد. این مدال، صد و هفتاد و هفتمین مدال طلای چین در بازی‌های آسیایی هانگژو بود و صدرنشینی این کشور را مستحکم‌تر کرد.

همچنین هان ایل ریونگ، ورزشکار اهل کره شمالی که تنها 25 ثانیه دیرتر از ورزشکار چینی به خط پایان رسید، مدال نقره دوی ماراتن را کسب کرد. یانگ شاوهویی چینی نیز با ثبت زمان 2:13:39 مدال برنز را کسب کرد.

نکته مهم اینکه اگر ورزشکار کره شمالی موفق به کسب عنوان قهرمانی در این مسابقه می‌شد، دهمین مدال طلا برای کاروان این کشور به دست می‌آمد و در جدول رده‌بندی مدال‌ها، فاصله این کشور با ایران بیشتر می‌شد.

اما با این شرایط و با توجه به کسب دو مدال طلای ایران در کشتی فرنگی و شانس ورزشکاران ایرانی در کسب مدال طلا در رشته‌های کشتی آزاد، شطرنج، کبدی، واترپلو و شطرنج بتواند به رده‌های بالاتر صعود کند و با رتبه‌ای تک رقمی به مسابقات پایان بدهد.

1936177

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.