واکنش آمریکایی‌ها به شکست سیداکوف – جزئیات خبر

0 13

واکنش آمریکایی‌ها به شکست سیداکوف – جزئیات خبر


کد خبر : 1953740 |
08 مرداد 1402 ساعت 00:53 |
3.2K بازدید |

0
دیدگاه


هرچند زائوربک سیداکوف فرصت جبران شکستش مقابل تیمور بیژیف را خواهد داشت، اما سایت معتبر آمریکایی به باخت داخلی قهرمان المپیک 2020 توکیو واکنش نشان داد.

واکنش آمریکایی‌ها به شکست سیداکوف

به گزارش “ایستگاه 3” و به نقل از تسنیم، زائوربک سیداکوف و عبدالرشید سعدالله‌اف شاخص‌ترین کشتی‌گیران روسی بودند که در جام مشترک‌المنافع که طی روزهای 5 و 6 مرداد در ولادی قفقاز برگزار شد، شرکت کردند.

سعدالله‌اف قهرمان وزن 97 کیلوگرم شد، اما سیداکوف با قبول شکست در فینال مقابل تیمور بیژیف دارنده مدال برنز جهان در سال 2021، در جایگاه دومی قرار گرفت. البته به گفته گاتسالوف سرمربی تیم ملی کشتی آزاد روسیه انتخابی دیگری برای هر دو کشتی‌گیر برگزار می‌شود.

سیداکوف بعد از آنکه مدال طلای المپیک 2020 توکیو را با شکست ماگومد حبیب کادیماگمادوف از بلاروس در وزن 74 کیلوگرم به دست آورد، در جهانی اسلو روی تشک نرفت تا تیمور بیژیف جایگزینش شود.

در آن رقابت‌ها کایل دیکی که همراه با بکزاد عبدالرحمانوف ازبک به برنز مشترک المپیک رسیده بود، قهرمان جهان شد.

سایت معتبر آمریکایی floWrestling نسبت به شکست سیداکوف واکنش نشان داده و آن را باخت بزرگ داخلی قهرمان المپیک عنوان کرده است. این سایت نوشته است: «زائوربک سیداکوف مقابل هموطن روس خود در جام مشترک‌المنافع در ولادی قفقاز تن به شکست داد. تیمور بیژیف که یک بار جیسون نولف را برده است، مدال برنز سال 2021 جهان را در کارنامه دارد. سیداکوف هم قهرمان وزن 74 کیلوگرم المپیک و دارنده دو نشان طلای جهانی است».

نتایج کشتی روسیه و عملکرد ستاره‌های کشتی آزاد این کشور در مسابقات داخلی و انتخابی‌شان قطعاً برای آمریکایی‌ها از همه بیشتر اهمیت دارد، چراکه آمریکا و روسیه در این سال‌ها در رقابت نزدیک قهرمانی جهان بوده‌اند و آمریکایی‌ها سال 2022 در غیاب روسیه، قهرمان کشتی آزاد جهان شدند. شاید هیچ‌کسی به اندازه آمریکایی‌ها دوست نداشته‌ باشد که روس‌ها به صحنه مسابقات بازگردند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.