واکنش ارزشمندترین بازیکن جهان‌ به شایعه مهاجرتش – جزئیات خبر

0 12

واکنش ارزشمندترین بازیکن جهان‌ به شایعه مهاجرتش – جزئیات خبر


کد خبر : 1951600 |
28 تیر 1402 ساعت 02:45 |
982 بازدید |

3
دیدگاه

برای ادامه تحصیل و پیشرفت در والیبال به آمریکا می‌روم؛


امیرمحمد گلزاده با نمایش‌های درخشان خود بهترین بازیکن قهرمانی جهان لقب گرفت.

واکنش ارزشمندترین بازیکن جهان‌ به شایعه مهاجرتش

به گزارش “ایستگاه 3” به نقل از همشهری، امیرمحمد گل‌زاده می‌گوید در آینده والیبال جهان نام او را به نیکی یاد می‌کنند. شاید ادعای بزرگی باشد اما بیراه نمی‌گوید. در 19سالگی توانسته شایستگی‌هایش را ثابت کند. در مسابقات والیبال قهرمانی زیر 21سال مردان جهان که روزهای گذشته در منامه بحرین برگزار شد، او نقش پررنگی در قهرمانی تیم ایران داشت؛ بهترین پشت‌خط‌زن شد و ارزشمندترین بازیکن تورنمنت.

گل‌زاده با 205 سانتی‌متر بلندقدترین بازیکن تیم جوانان است که فیزیک و استاندارد بازی‌اش می‌تواند او را به ستاره آینده والیبال ایران تبدیل کند اما او شاخصه‌های مهم‌تری هم دارد؛ اعتماد‌به‌نفس بالا، توجه خاص به بالا‌بردن سطح دانش و تحصیلات و رک حرف‌زدن. گل‌زاده این روزها به فکر رفتن به آمریکاست؛ جایی که می‌خواهد هم درس بخواند و هم والیبالش را ادامه بدهد. اما هدف‌های مهم‌تری هم دارد؛ بازی در لیگ ایتالیا و تبدیل‌شدن به ستاره‌ای که همه آرزوی رسیدن به جایگاهش را داشته باشند.

گزارشگردقیقا در روزهایی که همه از والیبال ناامید شده بودند و بعد از شکست‌های تیم ملی در لیگ ملت‌ها، نارضایتی عمومی از این رشته به‌وجود آمده بود، اما جوانان با قهرمانی در جهان امید دوباره‌ای به هواداران دادند. این امید چقدر واقعی است و چقدر می‌شود آینده را روشن دید؟
اینکه ما توانستیم قهرمانی جهان را به‌دست بیاوریم، حاصل 2 سال سختی‌کشیدن، تمرین پرفشار، بی‌خوابی، تحمل غرولندهای مربیان و… است. پاداش همه عرق‌هایی است که ریختیم، جواب همه اشک‌هایی است که سر تمرین از سر درد و به‌خاطر مصدومیت‌ها ریختیم و جایزه سختی‌هایی است که کشیده‌ایم. مطمئنا هیچ‌چیز بدون سختی به‌دست نمی‌آید.

ما لایق این قهرمانی بودیم که توانستیم آن را به‌دست بیاوریم. خیلی هم خوشحالم که این اتفاق افتاد، هم به‌خاطر خودمان، هم به‌خاطر خانواده‌هایمان و هم به‌خاطر مردم که توانستیم دل آنها را هم شاد کنیم. باعث افتخار و خرسندی ماست که توانستیم آنها را راضی کنیم. مطمئنم از این تیم در آینده‌ای نه‌چندان‌دور و شاید همین امسال چند نفر به تیم ملی دعوت می‌شوند. پوریا خانزاده و مبین نصری دعوت شده بودند، تمرین هم کردند و پوریا بازی هم کرد. از این به بعد تعداد بیشتری دعوت می‌شوند و تعداد بیشتری می‌درخشند. مطمئن باشید آینده خیلی روشنی در انتظار والیبال ایران است، چون که ما چند جوان با اعتمادبه‌نفس و با پشتکار بالا هستیم و تصمیم گرفته‌ایم به همه ثابت کنیم که ایران یکی از قدرت‌های والیبال جهان است.

گزارشگروالیبال ایران همیشه در رده‌های پایه خوب نتیجه می‌گیرد ولی به بزرگسالی که می‌رسد، دچار افت می‌شود و بازیکنان به اندازه استعدادشان رشد نمی‌کنند. نگران نیستید که نسل شما هم دچار این مسئله شود؟
خواستن توانستن است. اگر ما بخواهیم، هر چیزی ممکن می‌شود اما در کنار خواستن باید شرایط هم مهیا باشد. هم فدراسیون، هم مسئولان، هم مردم و هم خانواده‌هایمان باید هوایمان را داشته باشند.

گزارشگرچه شرایطی باید مهیا باشد؟
شرایط ساده‌ای است. امکانات خوب داشته باشیم. در اختیار گذاشتن امکانات خیلی کمک می‌کند و باعث می‌شود راحت‌تر پیشرفت کنی.

گزارشگرتصور این است که والیبال ورزشی نیست که خیلی پول بخواهد و هزینه‌بر نیست. حداقلش این است که ورزش پولدارها نیست.
ورزش پولدارها نیست ولی می‌تواند بازیکن را به یک پولدار تبدیل کند؛ البته اگر خوب به او بها بدهند و برایش ارزش قائل باشند. برای کسانی مثل ما که تازه والیبال را حرفه‌ای شروع کرده‌ایم و در سطح جهانی درخشیده‌ایم، خیلی مهم است که از امسال درآمدزایی داشته باشیم. چندین سال است که با سختی زندگی می‌کنیم و برای والیبال سختی کشیده‌ایم تا به امروز برسیم و بتوانیم از این کار درآمد داشته باشیم. هدف بیشتر ما از والیبال بازی‌کردن، کسب درآمد است، چون شغل ماست. ما والیبال را دوست داریم ولی دنبال درآمد هم هستیم، چون غیر از والیبال کار دیگری بلد نیستیم.

گزارشگرتا الان از والیبال درآمد نداشته‌اید؟
داشتم ولی نتوانستم از پس هزینه‌های زندگی‌ام بربیایم. خانواده کمک کرده است.

1899490

گزارشگرمی‌گویند قرار است مهاجرت کنید؟
مهاجرت نه، ولی قرار است در یکی از دانشگاه‌های آمریکا بورسیه شوم. می‌خواهم هم تحصیلاتم را ادامه بدهم و هم والیبالم را آنجا بازی کنم. از بچگی به مکانیک خودرو علاقه داشتم ولی با شرایطی که پیش می‌رود، احتمالا باید تربیت‌بدنی بخوانم.

گزارشگراز کجا والیبال را شروع کردید؟
بچه که بودم به پدرم گفتم فوتبال دوست دارم و من را کلاس فوتبال ثبت‌نام کرد. بعد از 3ماه که کارنامه دادند، نمره‌ام 12شده بود. پدرم گفت که دیگر فوتبال نمی‌روی و من را کلاس والیبال برد. 9سالم بود و از همان موقع والیبال بازی می‌کنم.

گزارشگرپشیمان نیستید؟ پول فوتبال بیشتر است!
پشیمانی برای آدم‌های ضعیف است. آرزوی خیلی‌ها این است که جایگاه ما را داشته باشند.

گزارشگرقبل از اینکه به منامه بروی و مسابقات قهرمانی جهان شروع شود، فکر می‌کردید امروز اینجا باشید؟ روی سکوی بهترین بازیکن جهان؟
می‌دانستم تیم قهرمان می‌شود ولی مطمئن نبودم بهترین بازیکن انتخاب می‌شوم، ولی هدفم بود.

گزارشگردر رویاهایتان می‌دیدید؟
من رویا ندارم، هدف دارم.

گزارشگردر این تورنمنت اسم‌های بزرگی را شکست دادید؛ لهستان، بلغارستان، آرژانتین و ایتالیا. تیم بدون شکست قهرمان شد. تیم ضعف‌هایی در بازی‌های مقدماتی داشت ولی نمی‌توانست رویایی‌‌تر از این نتیجه بگیرد. اینطور مقتدرانه قهرمان شدن چه حسی دارد؟
احساس خوب، حس قدرتمند و بزرگ‌بودن. اول تورنمنت در بازی با تایلند و تونس سورپرایز شدیم و بد بازی کردیم اما کم‌کم و بازی به بازی پیشرفت کردیم و مسلط‌تر، محکم‌تر و قرص‌تر بازی کردیم. در فینال هم با اینکه بازی بالا و پایین زیاد داشت، ولی به خوبی و خوشی تمام شد. رکوردی جالب و به‌یادماندنی به جا ماند که در تاریخ والیبال ثبت شد و فکر نمی‌کنم به این راحتی‌ها تکرار شود.

گزارشگرگفتید رویا ندارید و هدف دارید، هدف بعدی چیست؟ دوست دارید به کجا برسید و در حد و اندازه کدام بازیکن باشید؟
دوست ندارم در اندازه کسی باشم، می‌خواهم کسی باشم که بقیه دوست داشته باشند در حد و اندازه من باشند. می‌خواهم اسمم بالاتر از بازیکنان فعلی جهان باشد. هدفم قبلا این بود که بهترین بازیکن و بهترین پشت‌خط‌زن بشوم و تیم قهرمان شود. هدف بعدی‌ام بهترین شدن در رده بزرگسالان جهان است و قطعا می‌شوم، چون می‌خواهم و برایش تلاش می‌کنم. یک روز کل جهان اسم من را به نیکی به یاد می‌آورند.

گزارشگردوست دارید در کدام لیگ جهان بازی کنید؟
هر جا که پولش خوب باشد.
گزارشگربعد از پول؟
ایتالیا. امیدوارم که بشود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.