ورود IOC به انتخابات شورای المپیک آسیا – جزئیات خبر

0 13

ورود IOC به انتخابات شورای المپیک آسیا – جزئیات خبر


کد خبر : 1953366 |
05 مرداد 1402 ساعت 23:28 |
522 بازدید |

0
دیدگاه

شیخ کویتی محروم شد


کمیته بین المللی المپیک به انتخابات شورای المپیک آسیا ورود کرد و علاوه بر محروم کردن شیخ کویتی، این انتخابات را فعلا نپذیرفته است.

ورود IOC به انتخابات شورای المپیک آسیا

به گزارش “ایستگاه 3” به نقل از Inside the games، انتخابات شورای المپیک آسیا حدود یک ماه پیش در تایلند برگزار شد و شیخ طلال الفهد آل صباح برادر شیخ احمد از کویت به عنوان رییس شورای المپیک آسیا انتخاب شد.

هیئت اجرایی کمیته بین المللی المپیک (IOC) در نشست خود انتخابات شورای المپیک آسیا را بررسی و شیخ احمد را سه سال از حضور در  ورزش محروم کرد. شیخ احمد با وجود اینکه تعلیق بود، در جریان انتخابات شورای المپیک آسیا برخلاف هشدار کمیسیون اخلاق کمیته بین المللی المپیک به تایلند سفر کرد و گفته می‌شود برای انتخاب برادرش لابی کرده است. 

از این رو کمیته بین المللی المپیک به طور رسمی اعلام کرد به دلیل نقش شیخ احمد در انتخابات جنجالی شورای المپیک آسیا (OCA) از اوایل ماه جاری به مدت سه سال محروم می‌شود.

همچنین کمیته بین‌المللی المپیک اعلام کرد از به رسمیت شناختن انتخاب برادر شیخ احمد، شیخ طلال الفهد آل صباح به عنوان رییس شورای المپیک آسیا تا زمانی که تحقیقات مناسبی در مورد انتخابات انجام نشود، خودداری می‌کند.

شیخ طلال در مجمع انتخاباتی شورای المپیک آسیا، با 24 رای حسین المسلم رییس فدراسیون جهانی شنا را شکست داد. 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.