پول کم می‌دهید، انتظار داوری در حد بنز دارید!

0 25

پول کم می‌دهید، انتظار داوری در حد بنز دارید!


کد خبر : 1970750 |
14 مهر 1402 ساعت 20:35 |
6K بازدید |

4
دیدگاه

چرا قضاوت‌ها در لیگ برتر جنجالی می‌شود


روزنامه سان در گزارشی تحقیقی اعلام کرد داوران لیگ برتر انگلیس دستمزدی به مراتب کمتر از همکاران اروپایی‌شان می‌گیرند و این باعث می‌شود برای درآمد بیشتر به سفرهای خارجی رو بیاورند.

پول کم می‌دهید، انتظار داوری در حد بنز دارید!

به گزارش “ایستگاه 3″، بعد از فاجعه وی‌ای‌آر در جریان شکست لیورپول مقابل تاتنهام، داوران انگلیسی این روزها به شدت در معرض توجه هستند و انتقادها از آنها به اوج رسیده است.

نوک تیز پیکان حملات به سمت درن انگلند، داور وی‌ای‌آر آن بازی، گرفته شده است که نتوانست به موقع سالم بودن گل لوئیس دیاز را به داور منتقل کند. کمی بعد از بازی لیورپول و تاتنهام مشخص شد که درن انگلند به تازگی از سفر به امارات متحده عربی به انگلیس برگشته بوده. سفر او برای قضاوت یک دیدار در امارات بوده است.

روزنامه سان امروز در یک گزارش تحقیقی به بررسی دستمزدهای داوران لیگ برتر با همکاران‌شان در دیگر کشورهای بزرگ اروپایی پرداخت. در این گزارش رقم‌های عجیبی برای دستمزد داوران اعلام شده که واقعا غیر قابل باور به نظر می‌رسد. سان می‌گویند داوران صاحب‌نام و بزرگی مثل آنتونی تیلور و مایکل اولیور دستمزد پایه‌ای معادل 42هزار پوند دارند.

1936622

این دستمزد سالانه ثابت داوران سرشناس انگلیسی است. آنها به ازای هر مسابقه‌ای که سوت می‌زنند هم 1500 پوند دریافت می‌کنند. البته این دستمزد داور وسط است و کمک‌داورها و داور وی‌ای‌آر به ازای هر بازی تنها 850 پوند دریافت می‌کنند.

اگر هر داور انگلیسی در هر فصل 20 بازی را قضاوت کند مبلغ دستمزد متغیرش 30 هزار پوند خواهد شد و این رقم برای داور وی‌ای‌آر تنها 17 هزار پوند است. جمع این مبالغ با دستمزد ثابت نشان می‌دهد که کل دریافتی یک داور در سال 89هزار پوند خواهد بود.

برای مقایسه کافی است دستمزد داوران ایتالیا را با داوران انگلیسی مقایسه کنیم. در ایتالیا دستمزد ثابت هر داور 48هزار پوند است اما آنچه دستمزد نهایی آنها را به مراتب بیشتر می‌کند دستمزد داوری هر مسابقه است. هر داور سری آ به ازای سوت زدن یک بازی 3300 پوند دستمزد می‌گیرد که در مجموع دریافتی او در پایان سال به 140هزار پوند می‌رسد.

با توجه به اختلاف شدید دستمزد داوران انگلیسی نسبت به همکاران اروپایی‌شان عجیب نیست که آنها برای دستمزد بیشتر راهی کشورهای خارجی به خصوص کشورهای حاشیه خلیج فارس می‌شوند. اتفاقی که خستگی و فرسودگی‌اش می‌تواند در کیفیت قضاوت آنها در لیگ برتر تاثیر بگذارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.