چه تیمی بیش از همه با گل زده عشق می‌کند!

0 15

چه تیمی بیش از همه با گل زده عشق می‌کند!


کد خبر : 1955740 |
17 مرداد 1402 ساعت 09:00 |
5.1K بازدید |

4
دیدگاه

یک‌ آمار خیلی عجیب مخصوص حوزه‌های فوتبال


شاگردان گواردیولا با بیشترین گل زده، یکی از کمترین زمان‌های شادی بعد از گل را داشتند.

چه تیمی بیش از همه با گل زده عشق می‌کند!

به گزارش “ایستگاه 3” در دو دهه اخیر و با پیشرفت تکنولوژی بخش‌های مختلف زمان یک بازی فوتبال به شکل‌های متفاوت تحت تاثیر قرار گرفته است. از آخرین اتفاق بزرگ یعنی اضافه شدن VAR و افزایش وقت‌های تلف شده تا گسترش شادی پس از گل، هر کدام از این وقایع، تاثیر متفاوتی روی این ماجرا گذاشته‌اند. پرتاب اوت، ضربه ایستگاهی و یا ضربه پنالتی، هر کدام زمان‌های مختلفی را ثبت می‌کنند. تیم‌ها گاهی اوقات از این وقفه‌ها به نفع خودشان استفاده می‌کنند و این به ضرر تیم مقابل است.

شادی پس از گل هم یکی از این وقفه‌ها در زمان بازی است. اتفاقی که به نظر با گسترش بازی‌های ویدیویی و رسانه‌های دیجیتال، هویت تازه‌ای به خود گرفته. از اوایل تاریخ فوتبال امروزی که تقریبا شادی بعد از گل وجود نداشت و همه به دنبال رسیدن به مرکز زمین و آغاز دوباره بازی بودند تا شادی‌های بعد از گل که باعث برانگیخته شدن احساسات هواداری تیم‌های رقیب شده، حالا شادی بعد از گل بخشی جذابی از هویت فوتبال است. امروزه با کمک همان ابزارها فرصت این را داریم تا این زمان‌ها را اندازه گیری کنیم.

مرکز آمار فوتبال اپتا، میزان متوسط زمان شادی بعد از گل را برای تیم‌های حاضر در لیگ برتر فصل ۲۰۲۲ – ۲۰۲۳ منتشر کرده. جالب اینکه منچسترسیتی تیم قهرمان با بیشترین گل زده دومین تیم از نظر پایین بودن زمان شادی گل را در اختیار دارد. سیتیزن‌ها تنها ۶۷.۵ ثانیه متوسط زمان شادی بعد از گل داشتند. متوسط زمانی که یک تیم در لیگ برتر انگلیس برای شادی بعد از گل صرف کرده از ۶۶  تا ۸۵ ثانیه تلورانس داشته است. کریستال پالاس با اختلاف از دیگران با ۸۴.۸ ثانیه بیشترین زمان تلف شده را داشته و بعد از آن لسترسیتی، فولام، آرسنال و چلسی در جایگاه‌های دوم تا پنجم و جزو باشگاه بالای ۸۰ ثانیه‌ای‌ها هستند. در پایین جدول هم اعداد جالب توجه هستند. نیوکاسل با کمترین زمان متوسط شادی بعد از گل با ۶۶.۶ ثانیه آخرین تیم از این نظر است و منچستر سیتی، تاتنهام و ناتینگهام فارست به ترتیب در تعقیب نیوکاسل و جزو باشگاه‌های با کمتر از ۷۰ ثانیه شادی بعد از گل قرار دارند‌.

1906594
1906595

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.