کاهش سهمیه وزنه‌برداری در هانگژو اشتباه است – جزئیات خبر

0 23

کاهش سهمیه وزنه‌برداری در هانگژو اشتباه است – جزئیات خبر


کد خبر : 1953395 |
06 مرداد 1402 ساعت 10:00 |
167 بازدید |

0
دیدگاه

ایران با ۱۰ وزنه‌بردار در قهرمانی جهان


سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری گفت: کاهش سهمیه بازی‌های آسیایی اشتباه است و امیدوارم مسئولان تجدید نظر کنند.

کاهش سهمیه وزنه‌برداری در هانگژو اشتباه است

به گزارش “ایستگاه 3” نواب نصیرشلال در گفت‌وگو با ایسنا در مورد اینکه کمیته ملی المپیک افزایش سهمیه کامل وزنه‌برداری در بازی‌های آسیایی را منوط به نتایج قهرمانی جهان ۲۰۲۳ کرده‌ است، بیان کرد: این کار از نظر من واقعا اشتباه است و وزنه‌برداری این پتانسیل را دارد همیشه عنوان‌دار باشد. وزنه‌برداری در بازی‌های آسیایی و المپیک مدال‌آور بوده است. اکنون هم تیم خوبی داریم و انتظار ما این است که سهمیه وزنه‌برداری کم نشود و همه افرادی که شایستگی دارند، اعزام شوند.

او افزود: اگر قرار باشد سهمیه‌ها کم شود، کار ما را برای چیدمان تیم سخت می‌کند و امیدوارم مسئولان تجدید نظر کنند و سهمیه وزنه‌برداری همان هفت نفر باقی بماند.

سرمربی تیم ملی در مورد تعین نفرات اعزامی به بازی‌های آسیایی گفت: لیست ۱۳ نفره اعلام کردیم و نزدیک بازی‌ها با توجه به آمادگی بچه‌ها نفرات را مشخص می‌کنیم.

نصیرشلال در پاسخ به این پرسش که تیم ملی بزرگسالان قرار است با ترکیب ۱۰ نفره به قهرمانی جهان ۲۰۲۳ عربستان اعزام شود یا خیر، تاکید کرد: هفت نفر را داریم که دنبال کسب سهمیه المپیک هستند و باید در این چرخه باشند. فکر می‌کنم اعزام هفت نفر با ۱۰ نفر خیلی متفاوت نباشد، از این رو سعی می‌کنیم تیم را کامل اعزام کنیم.

او در پاسخ به این پرسش که در دسته ۱۰۹ کیلوگرم، سه نفر را در اردو دارید و یک نفر باید از این دسته کم شود، گفت: بله در دسته ۱۰۹ کیلوگرم تعداد نفرات بیشتر است و باید یک نفر از این دسته کم شود. تقریبا یک هفته تا ۱۰روز مانده به اعزام، تکلیف فردی که باید خط بخورد را مشخص خواهیم کرد.

سرمربی تیم ملی در مورد وضعیت ایوب موسوی و اینکه به نظر می‌رسد به قهرمانی جهان نرسد، تصریح کرد: ایوب موسوی همچنان جزء لیست ماست و ان‌شاءالله شرایط جسمی او بهتر شود و هر زمان آماده باشد جزء تیم ماست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.