گل‌گهر: قلعه‌نویی نیست، ادعایش هست! + خبر جدید

0 12

گل‌گهر: قلعه‌نویی نیست، ادعایش هست! + خبر جدید


کد خبر : 1955774 |
17 مرداد 1402 ساعت 13:55 |
27.2K بازدید |

6
دیدگاه

خریدهای بی‌سروصدای مدعی مرموز لیگ


پس از سه سال حضور امیر قلعه‌نویی در راس کادر فنی تیم فوتبال گل‌گهر، حالا یک مربی یونانی این تیم را در لیگ برتر هدایت خواهد کرد.

گل‌گهر: قلعه‌نویی نیست، ادعایش هست!

به گزارش “ورزش‌ سه”، گل‌گهر در اولین سال حضور در لیگ برتر تا هفته پایانی زیر نظر وینکو بکوویچ و مجید جلالی برای بقا جنگید، اما پس از اینکه مدیران باشگاه در اقدامی غیرمنتظره موفق به جذب امیر قلعه‌نویی پس از جدایی از سپاهان شدند، شرایط به طور کلی در اردوی سیرجانی‌‎ها تغییر کرد و آنها از یک تیم در خطر سقوط به یک تیم مدعی بدل شدند و به ترتیب در لیگ‌های بیستم، بیست و یکم و بیست و دوم رتبه‌های پنجم، چهارم و ششم را کسب کردند.
قلعه‌نویی طی دوران حضور در گل‌گهر بیشتر از سیستم 3-3-4 برای آرایش بازیکنانش بهره برد، اما طبق اخبار رسیده از اردوی گل‌گهر زیر نظر سرمربی یونانی مارینوس اوزونیدیس این مربی قصد دارد تیمش را با آرایش 1-3-2-4 به مسابقات وارد کند.

1906640

در زیر به ترکیب احتمالی گل‌گهر در لیگ بیست و سوم با توجه به مهره‌های در دسترس کادر فنی این تیم پرداخته‌ایم:

*خط دروازه  
اوزونیدیس در خط دروازه محسن فروزان و محمدرضا اخباری را به عنوان دو سنگربان آماده در اختیار دارد و بی‌شک اینکه کدام‌شان لیگ برتر را به عنوان سنگربان شماره یک آغاز خواهد کرد، بستگی به عملکرد آنها طی روزها و هفته‌های اخیر دارد. عرفان پورافراز سنگربان سوم سرمه‌ای پوشان در فصل پیش رو به شمار می‌رود

*بازیکنان قلب خط دفاعی

علیرضا آرتا، مسیح زاهدی، مهران گلزاری، سامان فلاح  و طاها شریعتی 5 بازیکن قابل اتکایی هستند که کادر فنی گل‌گهر برای انتخاب دو مدافع مرکزی تیم در اختیار دارد. مسیح زاهدی سال گذشته در گل‌گهر به استثنای دوران مصدومیت فیکس بود و سامان فلاح هم به عنوان یکی از پدیده‌های لیگ بیست و دوم به سیرجان رفته است. باید دید از میان این 5 نفر کدامشان توانسته‌اند، نظر مارینوس را برای حضور در ترکیب اصلی جلب کنند. البته که به نظر می‌رسد شانس زاهدی و فلاح بیشتر از سایرین باشد، اما نمی‌توان قدرت جوانی آرتا و شریعتی و همینطور تجربه بالای مهران گلزاری کاپیتان سرمه‌ای پوشان را در نظر نگرفت.

1906642

*مدافعین راست 
در پست مدافع راست مهدی تیکدری و بهنام برزای دو بازیکن در دسترس کادر فنی گل‌گهر هستند. این دو فصل گذشته توانستند در بخش زیادی از بازی‌های نماینده سیرجان حضور داشته باشند و باید دید در فصل جدید رقابت‌شان چطور پیش خواهد رفت.

*مدافعین چپ
امیر جعفری و ابوالفضل رزاق پور دو مدافع چپ گل گهر در فصل جدید هستند. امیر جعفری فصل گذشته با اعتماد امیر قلعه‌نویی توانست فرصت درخشش و گلزنی و پاس گل دادن در لیگ برتر را به دست بیاورد و در سوی دیگر ابوالفضل رزاق‌پور بازیکن سابق تیم المپیک ایران پس از چند سال حضور در تیم پر هوادار تراکتور با تجربه و اعتماد به نفس بالایی به عنوان یکی از خریدهای اوزونیدیس برای تقویت سیرجانی‌ها لقب گرفته است. باید دید در طول فصل این رقابت فشرده به سمت کدام بازیکن خواهد چرخید.

*سه بازیکن قابل اتکا در پست هافبک دفاعی 
علی علیزاده، حمید بوحمدان و احمدرضا زنده روح سه هافبک دفاعی‌ای هستند که سرمربی یونانی گل‌گهر می‌تواند، 2 نفر از آنها را برای حضور در ترکیب اصلی انتخاب کند. علیزاده فصل گذشته ستاره گل‎‌گهر بود و با وجود پیشنهاداتی که داشت، تصمیم به ادامه حضور گرفت. احمدرضا زنده روح پس از دو سال سخت و دشوار که مجبور به گذراندن خدمت سربازی با پیراهن فجرسپاسی شده بود، دوباره به ترکیب سیرجانی‌ها بازگشته و امیدوار است به همان بازیکن باکیفیتی تبدیل شود که جدایی‌اش خاطر قلعه‌نویی را آزرد. درنهایت حمید بوحمدان نیز پس از پشت سر گذاشتن چند فصل موفق به ذوب آهن و فولاد خوزستان حالا در سیرجان به دنبال ادامه موفق مسیر حرفه‌ای خود است.

1906641

*وینگرهای چپ و راست

مهدی ممی‌زاده، علیرضا کوشکی و امیر دهکار در حال حاضر نفراتی هستند که در دسترس کادر فنی گل گهر برای حضور در دو پست پراهمیت وینگر راست و چپ قرار دارند. ابراهیم بایش بازیکن 23 ساله تیم ملی عراق نیز دیگر بازیکنی است که به زودی به اردوی سیرجانی‌ها اضافه خواهد شد و با توجه به حضور در رقابت‌های باشگاهی عراق از آمادگی بدنی بالایی برخودار است. در این پست سیرجانی‌ها حساب ویژه‌ای روی دو خرید خبرساز خودشان یعنی ممی زاده از آبادان و کوشکی از فولاد باز کرده‌اند و امیدوارند امیر دهکار جوان که با اعتماد قلعه‌نویی بال و پر گرفته، در این فصل درخشش را آغاز کند.

*هافبک بازیساز یا پشت مهاجم 
نوید عاشوری و پوریا لطیفی‌فر دو گزینه در دسترس مارینوس در پست هافبک بازیساز هستند. عاشوری با سال‌ها تجربه در لیگ برتر که او را بدل به بازیکنی با کیفیت کرده است و در سوی دیگر لطیفی فر که به تازگی به اردوی سیرجانی‌ها پیوسته، در تیم جوانان حضور داشته و امیدوار بتواند استعداد خود را در سیرجان بروز دهد. همچنین اریک بایناما دیگر بازیکنی است که در این پست کادر فنی گل‌گهر در اختیار دارد و در صورت نیاز می‌تواند از این بازیکن گابنی که امیر قلعه‌نویی و سیرجانی‌ها برای او هزینه زیادی داده‌اند، در پست‌های هافبک دفاعی، وینگر چپ و راست و مهاجم هدف هم استفاده کند.

1906643

*مهاجمین هدف 
در حال حاضر امیر شهیم و سعید سحرخیران تنها گزینه‌های مارینوس هستند که احتمالا شانس شهیم برای حضور در ترکیب اصلی مقابل فولاد خوزستان بیشتر خواهد بود. البته که اریک بایناما هم توانایی بازی در این پست را دارد و شاید تا رسیدن مهاجم خارجی گل‌گهری‌ها، وظیفه گلزنی به او سپرده شده باشد. گل‌گهری‌ها در حال مذاکره با چند مهاجم خارجی هستند و پیش از آغاز هفته دوم یکی از آنها جذب تیم خواهد شد تا مارینوس اوزونیدیس با تیم کامل در ادامه رقابت‌ها شرکت کند.

*ترکیب احتمالی گل‌گهر مقابل فولاد خوزستان 
همانطور که در ابتدای متن اشاره شد، مارینوس اوزونیدیس که طبق صحبت‌های هادی عقیلی با “ورزش‌سه”، علاقه زیادی به فوتبال مالکانه دارد، با آرایش 1-3-2-4 تیمش را راهی لیگ برتر خواهد کرد.
با این وصف به نظر می‌رسد 11 بازیکن زیر شانس‌شان برای حضور در ترکیب اصلی دیدار برابر فولاد خوزستان که روز چهارشنبه از ساعت 19:30 دقیقه در ورزشگاه اختصاصی گل‌گهر برگزار می‌شود، کم نباشد:

محمدرضا اخباری (محسن فروزان)، ابوالفضل رزاق‌پور، مسیح زاهدی، سامان فلاح، مهدی تیکدری، علیرضا علیزاده، احمدرضا زنده‌روح، علیرضا کوشکی، مهدی‌ ممی‌زاده، اریک بایناما و امیر شهیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.