یک سلفی بی‌موقع: قتل عام رکابزن‌ها در توردوفرانس! – جزئیات خبر

0 13

یک سلفی بی‌موقع: قتل عام رکابزن‌ها در توردوفرانس! – جزئیات خبر


کد خبر : 1951325 |
26 تیر 1402 ساعت 18:05 |
18.4K بازدید |

5
دیدگاه

تماشاگرانی که جان دوچرخه سواران را تهدید می‌کنند


پلیس فرانسه یک تماشاچی توردوفرانس را در تصادف شدید زنجیره‌ای دوچرخه‌سوارها که چند مصدوم داشت مقصر دانسته و او را شناسایی کرده است.

یک سلفی بی‌موقع: قتل عام رکابزن‌ها در توردوفرانس!

به گزارش “ایستگاه 3″، روز یکشنبه در جریان تورنمنت دوچرخه‌سواری توردوفرانس تصادفی زنجیره‌ای و شدید اتفاق افتاد که به مصدوم شدن جدی چند دوچرخه‌سوار منجر شد. رسانه‌های فرانسوی می‌گویند پلیس فرانسه یک تماشاچی را مقصر این حادثه دانسته و او را شناسایی کرده است.

روزنامه لوپاریزین گزارش داد که ژاندارمری فرانسه بلافاصله تحقیقات درباره آن تصادف را آغاز کرد. هنوز مشخص نیست که چه عواقبی در انتظار آن تماشاچی خاطی خواهد بود. این تماشاچی زمانی که دوچرخه‌سوارها در حال عبور از مقابل او بودند وارد مسیر شد و دست‌هایش را باز کرد. گفته می‌شود او یک گوشی موبایل در دست داشته و می‌خواسته همزمان با عبور دوچرخه‌سوارها از خودش سلفی بگیرد.

اولین کسی که با این تماشاچی برخورد کرد سپ کاس 28ساله بود که بعد از برخورد با دست‌خهای این تماشاچی نقش زمین شد. بعد از آن بود که دوچرخه‌سوارهای پشت سر سپ کاس هم با او و با یکدیگر برخورد کرده و صحنه‌های عجیبی در مسیر خلق شد.

1899044

در توردوفرانس امسال شاهد چندین مورد برخورد دوچرخه‌سوارها و مصدومیت آنها بوده‌ایم اما تعداد کسانی که در این حادثه به زمین افتادند و جدی بودن مصدومیت بعضی از آنها باعث شده رفتار غیرمسئولانه هوادار خاطی بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد.

*اعتراض شدید دوچرخه‌سوارها: خسته شدیم، برای تماشاچی‌ها فکری بکنید!
پیش از این مرحله هم در مرحله عبور از کوه‌های پیرنه هم نزدیک بودن تماشاچی‌ها به مسیر حرکت دوچرخه‌سوارها حادثه‌ساز شده بود. در همین تورنمنت امسال چندین بار هوادارهایی که رفتارهایی نامتعادل داشتند وارد مسیر شده و برای شرکت‌کنندگان در مسابقه مزاحمت ایجاد کردند.

1899047

در مرحله دوازدهم که چهارشنبه گذشته برگزار شد یوردی میوس از تیم آلمانی بورا هانس‌گروهه در حادثه‌ای بسیار شبیه به حادثه روز یکشنبه به زمین خورده و آسیب دید. پیش از آن هم استف کراس بلژیکی در مرحله هشتم به دلیل آزار و اذیت یک هوادار نقش زمین شد و اعلام کرد هوادار مورد نظر باعث شده نتواند در ادامه مسابقات رکاب بزند.

1899045

*تنها راه‌کار توردوفرانس: التماس از تماشاچی‌ها!
اما توردوفرانس یکی از جذابیت‌های مهم خود را مدیون نزدیکی تماشاچی‌ها به مسیر و دوچرخه‌سوارها است. شاید به همین خاطر است که برگزارکنندگان تمایل چندانی برای تغییر در شرایط فعلی ندارند.

روز یکشنبه که حادثه بزرگ رخ داد و یک هوادار که می‌خواست سلفی بگیرد باعث توقف مسابقه و مصدوم شدن چندین دوچرخه سوار شد، بعد از شروع دوباره مسابقه در این مسیر، ینس فویگت، دوچرخه‌سوار سابق که به عنوان ناظر سوار بر موتورسیکلت پیشاپیش شرکت‌کنندگان حرکت می‌کرد با یک بلندگو از حاضران در کنار مسیر تقاضا می‌کرد که فاصله خود را حفظ کرده و وارد جاده نشوند.

1899046

صدای او که توسط برخی تماشاچی‌ها ضبط‌شده نشان می‌دهد او خطاب به افرادی که کنار جاده حضور دارند می‌گوید: “تماشاچی‌های عزیز، هر سانتی‌متر مربع از این جاده دفتر کار دوچرخه‌سوارها است. لطفا بدون دعوت وارد دفتر کارشان نشوید. شما که نمی‌خواهید ما سرزده وارد خانه یا محل کارتان بشویم.”

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.